هدر اصلی
1389/02/29 17:39:00
سرویس سیاسی
برای جلوگیری از فروپاشی اتحادیه اروپا صورت گرفت

درخواست مرکل از پارلمان برای کمک به بحران مالی اروپا

**آنجلا مرکل از پارلمان کشورش خواست تا با مبلغ پیشنهادی دولت برای کمک به بحران مالی دیگر کشورهای عضو اتحادیه اروپا موافقت کند.

به گزارش خانه ملت به نقل از خبرگزاری رسمی امارات (وام)، صدراعظم آلمان امروز چهارشنبه از اعضای پارلمان فدرال این کشور خواست تا با تصمیم دولت مبنی بر کمک 140 میلیارد یورو به کشورهای بحران‌زده عضو اتحادیه اروپا موافقت کنند.

بر اساس این گزارش، اتحادیه اروپا مبلغ  720 میلیارد یورو برای کمک به کشورهای عضو اتحادیه که با بحران‌های مالی مواجه‌اند تقاضا کرده بود که آلمان تامین 140 میلیارد یورو آن را متعهد شد.

مرکل در بیانیه‌ای رسمی گفت: این کمک آلمان نشان‌دهنده مسولیت برلین برای ثبات رشد اقتصادی، پایان‌بخشی به بحران مالی و بقای وجه اتحادیه اروپا به عنوان اتحادیه‌ای به هم پیوسته در مجامع سیاسی بین‌المللی است.

گفتنی است پارلمان آلمان اکنون مشغول بررسی بحران مالی در کشورهای عضو اتحادیه اروپاست.

مرکل در ادامه بیانیه خود آورده است: اتحادیه اروپا در تقاطع خطرناکی قرار دارد، اروپا یا باید به وسیله همبستگی میان کشورهای اروپایی به کار خود ادامه دهد یا منحل شود.

مرکل همچنین تاکید کرد: دولت آلمان بعد از تحقیقات و بررسی‌های علمی و نظارت جدی بر روند فعالیت بانک‌های اروپایی تصمیم گرفته است به کشورهای اروپایی کمک مالی کند و در تلاش است تا بحران مالی تکرار نشود.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet