هدر اصلی
1389/02/31 07:47:00
سرویس سیاسی
آلیا در گفت‌وگو با خانه ملت پیشنهاد کرد:

خودداری فرزندان نمایندگان از ادامه تحصیل در انگلیس

**عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس پیشنهاد کرد فرزندان نمایندگان مجلس که در انگلیس مشغول تحصیل هستند، در اعتراض به رفتار خصمانه دولت انگلیس برای ادامه تحصیل یا به ایران بازگردند یا به یک کشور ثالث مراجعه کنند.

فاطمه آلیا نماینده تهران در مجلس در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت با بیان اینکه کوچک‌ترین تغییری در سیاست خصمانه انگلیس علیه ایران مشاهده نشده، گفت: برای از بین رفتن این شائبه که طرح قطع و کاهش رابطه با انگلیس در مجلس شورای اسلامی به خاطر حفظ منافع  برخی از نمایندگان معطل مانده، پیشنهاد می‌شود فرزندان نمایندگانی که در انگلیس مشغول تحصیل هستند، به دانشگاه‌های داخلی کشور بازگشته یا تحصیلات خود را در کشورهایی که مواضع خصمانه علیه ایران ندارند، ادامه دهند.
وی افزود: مجلس شورای اسلامی که طرح قطع و کاهش رابطه با انگلیس را مطرح کرده، قدم اول را باید خودش بردارد و نمایندگان مجلس فرزندان خود را از انگلیس فرا بخوانند.

عضو فراکسیون اکثریت مجلس تاکید کرد: تا زمانی که طرح قطع و کاهش رابطه با انگلیس در مجلس شورای اسلامی سیر قانونی خود را طی می‌کند، فرزندان نمایندگان پیشگام شوند و به کشور بازگردند و با این اقدام منطقی، شائبه‌هایی را که در خصوص طرح مذکور که در کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس مطرح است، از بین ببرند.

آلیا افزود: وزارت خارجه اخیرا توصیه کرد که فرزندان دیپلمات‌ها در خارج از ایران تحصیل نکنند. همچنین وزیر علوم اعلام کرد که کسانی که در انگلیس هستند می‌توانند برای ادامه تحصیل خود به ایران مراجعه کنند. نمایندگان مجلس نیز توصیه‌هایی در همین زمینه داشتند.

به گفته وی، مجلس شورای اسلامی و کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس تاکنون درخصوص عدم تحصیل فرزندان مقامات کشور در انگلیس به صورت توصیه‌ای عمل کرده و هیچ مصوبه یا طرحی در این زمینه نداشته و ندارد.

آلیا گفت: دانشجویان به عنوان نسل آگاه و فهیم این مملکت تا زمانی که انگلیس در مواضع خصمانه خود مخصوصا در خصوص فعالیت هسته‌ای ایران و مشارکت در تصویب قطعنامه علیه ایران تغییری ایجاد نکرده، با اقدام اعتراضی انزجار خود را نسبت به سیاست انگلیس نشان دهند و در این کشور تحصیل نکنند.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet