هدر موبایل
1389/02/31 11:49:00
سرویس دیگر رسانه‌ها
زهره الهیان:

مجلس با طرح تجمیع انتخابات موافق است

**عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس گفت: نمایندگان مجلس موافق طرح تجمیع انتخابات مجلس و شوراها هستند، به این دلیل که هر دو نهاد مردمی بوده و پیوستگی بین این دو مطلوب است.

زهره الهیان در گفت‌وگو با فارس، در پاسخ به پرسشی مبنی بر اشکالات تجمیع انتخابات ریاست جمهوری و شوراها، گفت: هفته گذشته در مجلس جلسه‌ای با موضوع بررسی و واکاوی تجمیع انتخابات برگزار شد.

وی افزود: در این جلسه که 40 نفر از نمایندگان مجلس، اعضای شورای شهر، شهردار تهران و همچنین معاونت سیاسی وزارت کشور حضور داشتند به بررسی جوانب مختلف تجمیع انتخابات پرداختند.

نماینده مردم تهران با اشاره به اینکه استقبال خوبی از این جلسه به عمل آمد، افزود: هدف از برگزاری چنین جلساتی واکاوی مشکلات و مسائل مربوط به تجمیع انتخابات ریاست جمهوری و شوراها است.

وی با بیان این موضوع که تجمیع انتخابات محور اصلی بحث بود که مورد توافق همه شرکت کنندگان واقع شد، ادامه داد: انتخابات ریاست جمهوری به این دلیل که قائل به شخص بوده و ممکن است برای رئیس جمهور مشکلاتی مانند عزل، فوت و استیضاح مجلس رخ دهد بهتر است با شوراها تجمیع نشود.

الهیان در همین رابطه گفت: پیشنهادها مبنی بر تجمیع انتخابات مجلس با شوراها بود اما در همین موضوع هم با توجه به اینکه 20 نماینده مجلس در تهران و 15 نماینده در شوراها وجود دارد مشکل نوشتن اسامی پیش می‌آید.

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه در کل، مجلس موافق طرح تجمیع است، افزود: افرادی از مجلس از جمله بنده موافق تجمیع انتخابات مجلس و شوراها هستیم، به این دلیل که هر دو نهاد مردمی بوده و پیوستگی بین این دو مطلوب است.

وی در پایان اظهار داشت: بحث‌های کارشناسی در کمیسیون‌های مجلس و نیز در صحن علنی در حال بررسی است و باید منتظر نظر نهایی نمایندگان مجلس شورای اسلامی بود.

 

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet