هدر موبایل
1389/02/31 13:01:00
سرویس دیگر رسانه‌ها
عضو کمیسیون امنیت ملی:

معامله سطح بالای روسها با آمریکا مانع از تحویل S300 ها به ایران است

**عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی معامله سطح بالای روسیه با آمریکا را مانع از تحویل سامانه موشکی دفاعی S۳۰۰ به ایران عنوان کرد.

حشمت الله فلاحت پیشه عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در گفتگو با مهر، در خصوص تاخیر روسیه در تحویل سامانه موشکی S300 علیرغم پرداخت کلیه هزینه های آن از سوی ایران به طرف روس، اظهار داشت: رابطه روسها با جمهوری اسلامی ایران هیچ گاه به صورت راهبردی نبوده است که در این راستا بتوانند به تعهدات خود و تقاضاهای ایران عمل کنند.

وی به روابط روسیه با آمریکا در زمان ریاست جمهوری جرج بوش رئیس جمهور سابق آمریکا اشاره کرد و گفت: در زمان ریاست جمهوری بوش روابط  روسیه با جمهوری اسلامی ایران در وضعیت نرمال و ملایمی بود اما با روی کار آمدن اوباما و سعی او در جهت فروکش کردن چالش های پیش روی روابط آمریکا و روسیه و کنار گذاشتن اختلافات گذشته این دو کشور، باعث شده تا حدودی روابط روسیه با ایران رونق گذشته خود را نداشته باشد.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی دلیل تاخیر روسیه در تحویل سامانه موشکی S300 و  کوتاهی در انجام تعهدات این کشور در قبال ایران را ناشی از معامله سطح بالای روسها با آمریکا دانست و دلیل این موضوع را سیاسی و نه فنی عنوان کرد.

به گزارش مهر، S300 سامانه موشکی است که روسیه  در سال 2005 به ایران فروخته است اما تاکنون از تحویل آن خودداری کرده است .

هفته گذشته "گری سیمور" هماهنگ کننده کاخ سفید برای کنترل تسلیحات گفت: من فکر می کنم روسیه از موضع آمریکا در قبال ارائه سیستم های موشکی اس 300 به ایران آگاه است اگر مسکو اقدام به انتقال این موشک ها به ایران بکند من متعجب و شگفت زده خواهم شد.

سیمور گفت: ما برای روسیه روشن ساخته ایم که ارائه این سیستم به ایران تاثیری بسیار مهم بر روابط دو کشور خواهد گذاشت و به نظر من روسیه از پیامدهای جدی آن آگاه است.

 

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet