هدر موبایل
1389/03/01 08:30:00
سرویس کمیسیون ها
عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس:

سوالات آزمون دستیاری استاندارد نبود

**عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی با انتقاد از کم‌‌کاری وزارت بهداشت، درمان و اموزش پزشکی در برگزاری آزمون‌های دستیاری، گفت: این وزارتخانه باید توجه جدی به برگزاری این آزمون‌ها داشته باشد.

"علی کریمی‌فیروزجایی" در گفت‌وگو با خبرنگار خانه ملت، در پاسخ به این پرسش که نتیجه پیگیری‌ها درباره آزمون دستیاری دوم در کمیسیون آموزش مجلس به کجا انجامید، گفت: با توجه به بررسی‌هایی که تاکنون صورت گرفته، یکسری اشکالات فنی در طراحی سوالات آزمون وجود داشته است.

نماینده بابل در مجلس شورای اسلامی در تشریح اشکالات آزمون دستیاری با اعلام اینکه سوالات این آزمون استاندارد نبوده است، تصریح کرد: در طراحی و تعبیه گزینه‌ها، استانداردهای لازم درباره تست‌ینگ مراعات نشده که کمیسیون درحال پیگیری و بررسی این موارد است تا اگر احیانا تضییع حقی از داوطلبین اتفاق افتاده باشد آن را اعاده کند.

وی با اشاره به تخلفاتی که منجر به ابطال آزمون دستیاری اول شد، اظهارکرد: وزارت بهداشت باید در برگزاری آزمون مجدد تلاش می‌کرد تا تخلفاتی دربرگزاری این آزمون صورت نگیرد که این توجه جدی را انجام نداده است.

کریمی‌فیروزجایی همچنین با اظهاراینکه وزارت بهداشت در برگزاری آزمون دستیاری دوم کم‌کاری کرده است، افزود: حالا باید منتظر بررسی مجلس بمانیم.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس با اشاره به مشکلات به وجود آمده در آزمون‌های دستیاری، اظهار کرد: مسائل به وجود آمده در برگزاری این آزمون‌ها،  تجربه‌ای است برای آزمون‌های بعدی که دوباره آنها تکرار نشوند.

وی با اشاره به برگزاری سالم سایر آزمون‌ها، از جمله آزمون‌های کارشناسی ارشد و دکتری در سطح کل کشور، این سوال را مطرح کرد: چگونه است که هرسال این آزمون‌ها سالم برگزار می‌شود اما آزمون‌های دستیاری با مشکلاتی مواجه می شود؟

کریمی‌فیروزجایی پاسخ این سوال خود را نظارت جدی‌تر بر برگزاری آزمون‌های کارشناسی ارشد و دکتری اعلام کرد و گفت: باید برای آزمون‌های دستیاری نیز یک سازوکار و نظارت جدی‌تر تعریف شود.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet