هدر اصلی
1389/03/01 15:43:00
سرویس سیاسی
نماینده مردم اردبیل:

بیانیه تهران نشانه حسن‌نیت ایران است

**برگزاری موفق اجلاس‌هایی نظیر گروه جی ۱۵ و مجالس آسیایی در تهران نشان‌دهنده ارتقای جایگاه ایران در روابط بین‌الملل است.

سیدکاظم موسوی، نماینده مردم اردبیل در مجلس شورای‌اسلامی در گفتگو با هفته نامه خبر اردبیل با بیان این مطلب افزود: سفر هیأت بلندپایه برزیل به ایران و همچنین هیأت ترکیه‌ای که چندی پیش به کشورمان سفرکردند، باعث گسترش روابط اقتصادی و تجاری ایران با کشورهای صاحب تجارت و اقتصاد می‌شود و نتیجه این اقدامات فعال‌شدن ظرفیت‌های بالقوه کشور است.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی با مثبت ارزیابی کردن نتایج اجلاس جی 15 تهران و بیانیه 3 جانبه تبادل سوخت هسته‌ای، گفت: این بیانیه به جهان ثابت کرد که ایران به دنبال کسب حق خود در دسترسی به انرژی هسته‌ای است و به هیچ‌وجه به دنبال سلاح هسته‌ای نیست.

موسوی اظهار داشت: مواضع ایران به اروپا نشان داد که نباید نگران دستیابی نظام جمهوری اسلامی به سلاح هسته‌ای باشد و به جای فشار به ملت غیور ایران در فکر خلع سلاح هسته‌ای جهان باشند.

نماینده مردم اردبیل تأکید کرد: اکنون جهان به این باور رسیده‌است که هیچ خطری از سوی ایران، جهان را تهدید نمی‌کند و تنها هدف ایران کسب دانش هسته‌ای برای رفع نیازهای مردم است.

موسوی گفت: توافق تهران نشان داد ایران در پرونده هسته‌ای حسن نیت دارد ولی در برابر تهدید از حق خود کوتاه نخواهد آمد و با بهره‌گیری از توان داخلی به رفع نیازهای خود اقدام می‌کند.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet