هدر موبایل
1389/03/01 19:32:00
سرویس دیگر رسانه‌ها
فدایی:

بیانیه تهران نظام سلطه را منفعل کرده‌است

**دبیر کل جمعیت ایثارگران با بیان اینکه بیانیه تهران اقدامی ابتکاری بود که توانست نظام سلطه را منفعل کند، گفت: اگر سلطه‌گران نتوانند واکنش مثبتی نسبت به این بیانیه داشته باشند با شکستی جدی مواجه خواهند بود.

به گزارش فارس، حسین فدایی دبیر کل جمعیت ایثارگران و نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی صبح امروز شنبه در نشستی خبری به سؤالات خبرنگاران پاسخ داد.

وی در ابتدای این نشست گفت که نظام سلطه و همراهان آن در داخل و خارج از کشور از ابتدای انقلاب با روز شماری، هفته شماری، ماه شماری و سال شماری برای ساقط کردن جمهوری اسلامی ایران برنامه ریزی کرده‌اند.

دبیر کل جمعیت ایثارگران با بیان اینکه دشمنان همواره فضا سازی رسانه‌ای و تبلیغاتی در عرصه بین المللی و داخلی ایجاد کرده و آن را دنبال کرده‌اند، تصریح کرد: در چند سال اخیر فضاسازی‌های دشمنان پیرامون موضوع انرژی هسته‌ای ادامه داشته است.

فدایی اضافه کرد: فضا سازی دشمنان در رابطه با فناوری صلح آمیز هسته‌ای کشورمان تا موضوع تعلیق هم پیش رفت و آنها تلاش می‌کردند که ملت ایران را از حق خود یعنی ورود به این عرصه و داشتن انرژی صلح آمیز هسته‌ای باز بدارند.

وی افزود: متقابلا عزم و اراده ملت ایران و نظام به گونه‌ای رقم خورد که روز به روز بر قدرت و اقتدار نظام افزوده شد به نحوی که در حال حاضر جمهوری اسلامی ایران به عنوان یک عامل موثر در مناسبات منطقه‌ای و جهانی مورد توجه قرار دارد.

نماینده مردم تهران در مجلس خاطرنشان کرد: اگر روزی قدرت‌های جهانی دست به دست هم داده و تجاوز عراق به ملت ایران حمایت کرده و جنگ را بر این ملت تحمیل کردند و در فکر خود فتح چند روزه تهران را می‌پروراندند ولی امروز می‌بینیم که علی رغم بسیج امکانات سیاسی، امنیتی، نظامی، اقتصادی و حضور در کشورهای همسایه همانند عراق و افغانستان، این کشورها در باتلاق فرو رفته‌اند.

فدایی در ادامه اظهار داشت: امروز با هر تحلیلی از شرایط کنونی جهان، با منطق و ادله روشن مسیر افول نظام سلطه کاملا روشن است.

وی با اشاره به فرا رسیدن سالروز سوم خرداد گفت: فتح خرمشهر یکی از دستاوردهای بسیار بزرگ اسلام و ملت ایران بود که ما آن را در راستای مسیر رو به تکامل انقلاب اسلامی ارزیابی می‌کنیم.

دبیر کل جمعیت ایثارگران در ادامه سخنان خود در نشست خبری با اصحاب رسانه این چنین گفت که در حال حاضر نیز همان طور که جهادگران عرصه نظامی ما برای آزاد سازی خرمشهر موفق شدند ما با جهادگران عرصه سیاسی، سیاست بین المللی و دیپلماسی مواجه هستیم به نحوی که جوانان ما امروز با تدبیری که نسبت به تهیه بیانیه 3 جانبه تهران تدارک دیدند، یک گام رو به جلو دیگری را در مسیر دیپلماسی جمهوری اسلامی رقم زدند.

فدایی در ادامه با بیان اینکه بیانیه تهران اقدامی ابتکاری بوده و توانست نظام سلطه را منفعل کند، تاکید کرد: بیانیه تهران باعث شد که نظام سلطه نسبت به تمام موضع گیری‌های گذشته خود پاسخگو باشد و قطعا اگر سلطه‌گران نتوانند واکنش مثبتی نسبت به این بیانیه داشته باشند با شکستی جدی در عرصه بین الملل مواجه خواهند بود.

وی در ادامه از برگزاری کنگره جمعیت ایثارگران انقلاب اسلامی در پنجشنبه هفته جاری خبر داده و گفت: طبق روال هر دو سال ما یک سال به صورت معمول کنگره جمعیت را برگزار می‌کنیم البته ممکن است که گاها کنگره فوق العاده هم داشته باشیم ولی به صورت معمول کنگره جمعیت هر دو سال یکبار برگزار می‌شود.

دبیر کل جمعیت ایثارگران ادامه داد: دستور جلسه کنگره امسال ارزیابی نسبت به گذشته، تحلیل نسبت به شرایط موجود و برنامه ریزی نسبت به آینده است که علاوه بر آن برگزاری انتخابات شورای مرکزی جمعیت نیز در دستور کار قرار دارد.

فدایی اضافه کرد: چون در چند سال گذشته رویدادهای مهمی را در کشور شاهد بوده و شرایط کنونی کشور و جهان هم دارای مسائل مهمی است، تبعا برنامه‌ریزی برای آینده را به صورت جدی دنبال خواهیم کرد؛ البته در برگزاری کنگره‌ها معمولا ما میزبان شخصیت‌های سیاسی و عناصر فعال در عرصه سیاست هم خواهیم بود.

فدایی در ادامه نشست خبری خود با رسانه‌های گروهی در پاسخ به این سؤال که موضع جمهوری اسلامی ایران در قبال قطعنامه جدید تحریم‌ها چه خواهد بود، گفت: رسانه‌ها بیشتر از اینکه نگرانی ایجاد کنند باید به موفقیت فکر کرده و پیروزی را تبیین کنند.

وی با بیان اینکه مواضع نظام سلطه باید نسبت به بیانیه تهران تبیین شود، افزود: فرهنگ مقاومت در ملت ایران نهادینه شده به نحوی که بسیاری از دستاوردهای نظام ناشی از همین فرهنگ مقاومت می‌باشد.

نماینده مردم تهران در مجلس خاطرنشان کرد: دشمن نمی‌خواهد اعتراف کند که ملت ایران بر اساس ایستادگی خود موفق بوده لذا طبیعی است که آنها تلاش می‌کنند که با عملیات روانی، نگرانی ایجاد کنند.

فدایی ادامه داد: رسانه‌ها باید هوشیار بوده و دستاوردهای مقاومت و پایداری را به نحوه مطلوب تبیین کنند البته بحث تحریم مسئله‌ جدیدی نیست چرا که ما 30 سال است که با این شگردهای نظام سلطه زندگی و مقاومت کرده‌ایم.

وی خاطرنشان کرد: رسالت رسانه‌های ما این است که در جهت تبیین پایداری، مقاومت و دستاوردهای آن حرکت کنند.

این نماینده مردم تهران در مجلس در پاسخ به این سؤال که برخی از نمایندگان نسبت به بیانیه‌ تهران ایراد داشته و از آنها حمایت نکرده‌اند، گفت: اکثریت یا قاطبه نمایندگان از این بیانیه حمایت کرده‌اند حتی احمد توکلی هم حمایت کرده است اما سؤال داشتن با مخالفت فرق دارد.

فدایی ادامه داد: ایراد برخی دوستان در خصوص بیانیه این است که نظام سلطه قابل اعتماد نیست؛ ما هم در عرصه سیاسی باید چند چهره‌گی و بی اعتمادی به نظام سلطه را برای دیگران مشخص کنیم لذا بیانیه تهران شاخص خوبی برای عدم تعهد نظام سلطه به شعارهایش است.

دبیر کل جمعیت ایثارگران در خصوص برنامه اصولگرایان برای انتخابات هیئت رئیس مجلس نیز اظهار داشت: بین اصولگرایان سلائق مختلفی وجود دارد اما مدیریت مجلس را فراکسیون اصولگرایان رقم می‌زنند یعنی سلایق مختلف در یک فراکسیون حضور داشته و برآیند آنها باعث انتخاب هیئت رئیسه خواهد شد.

فدایی با اشاره به موضوع تجمیع انتخابات ادامه داد: این مسئله مربوط به چند سال قبل است، برخی معتقد بودند که آیا می‌شود برگزاری انتخابات هر ساله در کشور باشد یا نه؛ برخی برگزاری اینگونه انتخابات را مثبت ارزیابی کرده و برخی هم نظر داشتند که هر انتخاباتی که برگزار می‌شود چند اتفاق رخ می‌دهد.

وی افزود: آنها معتقد بودند که قبل از برگزاری هر انتخابات مدیریت کشور ضعیف و فضای حاکم، فضای انتخاباتی شده و سرعت پیشرفت کشور کند می‌شود؛ آنها معتقد بودند که پس از انتخابات هم تا چند ماه ترکش انتخابات وجود داشته و چرخه فعالیت کشور فعال نمی‌شود.

این نماینده مردم تهران اضافه کرد: آنها معتقدند که ما با برگزاری هر انتخابات هزینه زیادی را صرف می‌کنیم. در صورتی که امکان صرفه جویی در برگزاری انتخابات وجود دارد.

فدایی اضافه کرد: بر اساس این ادله بود که وزیر وقت کشور نامه‌ای را خدمت رهبر معظم انقلاب نوشته و تقاضای تجمیع انتخابات را کرد، پس از آن نامه به مجمع تشخیص مصلحت رفته و در آنجا اصل نگرانی مورد توافق واقع شد.

وی خاطرنشان کرد: موضوع تجمیع انتخابات چون پذیرفته شده و به نظر می‌رسد که منطقی و عقلانی هم باشد باید در این مسیر گام برداشت.

دبیر کل جمعیت ایثارگران با اشاره به موضوع هدفمند کردن یارانه‌ها گفت: ارزیابی ما از موضوع هدفمند کردن یارانه‌ها مثبت است و ما درباره اینکه اصل موضوع هدفمندی را باید هر چه زودتر سامان داد، تردیدی نداریم، البته درباره نحوه و چگونگی اجرای آن اختلاف نظر فراوانی در جامعه وجود دارد ولی چون هدفمندی یارانه‌ها قانون شده ما از آن حمایت می‌کنیم و از همه صاحبانظران هم انتظار داریم تا دولت را در اجرای آن کمک کنند.

فدایی در پاسخ به سؤال خبرنگاری که از وی پرسید شما در مقاطع مختلف به سران نظام نامه های داده‌اید، درباره موضوع این نامه‌ها توضیح دهید، پاسخ داد: ما در هر مقطع زمانی نسبت به مسائل جاری و پیش رو نگرانی و دغدغه‌هایی داشته‌ایم که تلاش ‌کردیم آن را به مسئولان انتقال دهیم که این روند گاها با مواضع رسمی و گاها با نامه و دیدار خصوصی صورت می‌گرفت. در موضوع حوادث پس از انتخابات هم لازم دیدیم که موضوع را منعکس کنیم.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet