هدر موبایل
1389/03/02 09:27:00
سرویس فرهنگی
عضوکمیسیون امنیت ملی مجلس:

آزادی خرمشهر نقطه عطفی در تاریخ انقلاب است

**عضوکمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی آزادی خرمشهر درسوم خرداد ۱۳۶۱ را نقطه عطفی در تاریخ انقلاب اسلامی دانست.

جواد کریمی قدوسی در گفت وگو با خبرنگار خانه ملت، با اشاره به آزادسازی خرمشهر از دست رژیم بعثی صدام درطی عملیات بیت المقدس، تصریح کرد: روز سوم خرداد به عنوان روز آزادی خرمشهر، نقطه عطفی در تاریخ انقلاب اسلامی ایران است که در آن اسلام توانایی خودش را به بروز و ظهور رسانید.

نماینده مشهد در مجلس شورای اسلامی، اضافه کرد: حضور ملت بزرگ و ایثارگر ایران درطول 8 سال دفاع مقدس تبلور نقش مردم در دفاع از حکومت دینی درجمهور اسلامی است که درآن زمان بروز عینی یافت.

وی بار دیگر با اعلام اینکه حادثه فتح خونین شهر نقطه عطفی در تاریخ سراسر حماسه این مرز و بوم است، خاطرنشان کرد: این درحالی بود که ملت ایران درآن زمان از طرف قدرت های حاکم و کشورهای مسلط جهان در تحریم شدید اقلام دفاعی بسر می برد.

فرمانده سابق بسیج خراسان رضوی با اشاره به انواع تسلیحات نظامی که از سوی قدرت های حاکم جهان دراختیار رژیم صدام قرار می گرفت، خاطرنشان ساخت: در چنین شرایطی که بخشی از خاک جمهوری اسلامی ایران چند سالی در اختیار دشمن قرار داشت و آنها با توجه به موقعیت استراتژیکی منطقه از رودخانه های اروند و کارون به عنوان سنگر برای حفظ خونین شهر استفاده می کردند، جوانان دلیر ما با روحیه سرشار از ایمان و معنویتی که حضرت امام رضوان الله تعالی علیه در دل آنها بوجود آورده بودند توانستند با عبور از رودخانه کارون و تصرف جاده خونین شهر- اهواز، دشمن متجاورز و اشغالگر را در محاصرعظیمی قرار داده و زمینه آزادی خونین شهرمقاوم را فراهم آورند.

عضوکمیسیون امنیت ملی مجلس با یادآوری اینکه در این عملیات سراسر حماسه جوانان ایران اسلامی، جمع زیادی از فرماندهان و سربازان دشمن به اسارت نیروهای کشورمان درآمدند، افزود: دراین عملیات پیچیده همچنین تجهیزات و امکانات زیادی از دشمن اشغالگر بعثی به غنیمت گرفته شد.

وی خاطرنشان کرد: آزادی خونین شهر در چنین شرایطی، منجربه این شد که حضرت امام (ره) آن جمله تاریخی خود را درباره این شهرمقاوم چنین بیان کنند که «خرمشهر را خدا آزاد کرد.»

کریمی قدوسی این فرمایش حضرت امام (ره) را درباره آزادی خرمشهر مهر تائیدی از سوی آن رهبر الهی برای رزمندگان اسلام دانست و اظهار کرد: براساس مکتب اسلام دفاعی که در چنین شرایطی رقم می خورد، پیروزی در آن قطعی است.

عضوکمیسیون امنیت ملی مجلس سپس با اظهار اینکه با آزادی خرمشهر ملت ایران به آنچه که می خواست دست یافت به نحوه دستگیری و مجازات صدام دیکتاتور اشاره  کرد وگفت: پس از گذشت چندین سال از آزادی خونین شهر ما شاهد اعدام صدام و استقرار حکومت اسلامی در عراق هستیم که در حال ساختن کشور خود هستند.

وی افزود: انشاءالله به زودی نیز شاهد خروج اشغالگران از این کشور خواهیم بود.     

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet