هدر موبایل
1389/03/02 10:29:00
سرویس دیگر رسانه‌ها
سیدشریف حسینی:

بهترین جوانان این مرز و بوم در واقعه‌ خرمشهر به شهادت رسیدند

**نماینده‌ی اهواز در مجلس شورای اسلامی، خبر داد که طبق قول مساعد وزیر نیرو در سفر اخیرش به خرمشهر در نیمه‌ی اول سال ۸۹ آب‌رسانی به خرمشهر انجام خواهد شد.

سیدشریف حسینی در گفت‌وگو با ایسنا،با گرامیداشت سوم خرداد سالروز فتح خرمشهر، خاطر نشان کرد: نام خرمشهر و سوم خرداد هر سال یادآور حماسه‌ی جوانانی است که این شهر را از چنگال متجاوزان بعثی رها کرده و این حماسه را آفریدند.

وی گفت: بهترین جوانان این مرز و بوم در واقعه‌ی خرمشهر به شهادت رسیدند و 19 هزار اسیر و 16 هزار مجروح و کشته آن سال‌ها به ما که امروز ادعای پیمودن راه آنها را داریم، پیام می‌دهند که خرمشهر را ما آزاد کردیم و آباد کردن آن وظیفه‌ی شماست.

نماینده‌ی مردم اهواز در خانه‌ی ملت، با اظهار تاسف از این‌که امروز بعد از گذشتن دو دهه از اتمام جنگ هنوز خرمشهر با مشکلات عدیده‌ای دست و پنجه نرم می‌کند، گفت: همه‌ی دولت‌ها طی این چند سال در رابطه با احیا و بازسازی خرمشهر، این شهر بزرگ مرزی صحبت‌ها و سخنرانی‌های زیادی کرده‌اند. اما در عمل حرکت جدی در این زمینه تاکنون دیده نشده است.

وی با اشاره به مشکل آب شرب خرمشهر، گفت: امروز بعد از گذشته 20 سال هنوز مردم خرمشهر از کپسول گاز استفاده می‌کنند و گازرسانی به این شهر به کندی انجام می‌شود. جوانان خرمشهری امروز از معضل بیکاری رنج می‌برند و این شهر بالاترین آمار بیکاری را دارد و هنوز بر روی در و دیوارهای این شهر جای ترکش و اثرات جنگ دیده می‌شود.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس، با تاکید بر همکاری و هماهنگی دولت و مجلس برای رفع مشکلات خرمشهر، خاطر نشان کرد: باید خرمشهر را که نماد مقاومت و پیشرفت ایران اسلامی است بسازیم و به عنوان یک الگو به جهان عرضه کنیم.

حسینی با اظهار امیدواری نسبت به این‌که در آینده‌ای نزدیک شعارهای مربوط به بازسازی و احیای خرمشهر به عمل تبدیل شود، در عین حال در خصوص اقدامات عملی که مجلس هشتم و به ویژه نمایندگان استان خوزستان تاکنون برای خرمشهر انجام داده‌اند، عنوان کرد: ما حسب وظیفهT وظیفه‌ای که در مقابل مردم خرمشهر داریم موافقت برای احداث شرکت فولاد خرمشهر را طی این مدت پیگیری کرده و امروز این شرکت حدود 16 درصد پیشرفت فیزیکی در زمینی به مساحت دو هزار و 600 هکتار داشته است.

نماینده‌ی مردم اهواز در مجلس، با یادآوری این که این شرکت مشترکا بین شرکت نبرد لوله و فولاد خوزستان به عنوان متولیان این پروژه با دو میلیون تن تولید شمش فولاد در سال احداث خواهد شد، گفت: این شرکت دو هزار نفر را می‌تواند تحت اشتغال خود قرار دهد.

وی همچنین با اشاره به احداث دو شرکت دیگر در خرمشهر که به گفته‌ی وی بخش خصوصی آن را پیگیری می‌کند، گفت: پیگیری منطقه‌ی آزاد خرمشهر و آبادان یکی دیگر از مواردی است که آن را پیگیری می‌کنیم.

این نماینده‌ی مجلس، با اشاره به سفرهای رییس‌جمهور به خرمشهر و قول‌های مساعدی که وی در راستای موافقت با محسوب شدن خرمشهر و آبادان جزء مناطق آزاد داده است، ادامه داد: در سفر دومی که آقای رییس‌جمهور به خرمشهر داشت، طرحی به عنوان طرح غدیر برای خرمشهر، آبادان، شادگان، اهواز، هویزه، بوستان و دشت‌آزادگان مطرح شد و اولویت‌بندی آب از پشت سد دز به سمت این شهرها نیز امروز مطرح است.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس، با اشاره به اقداماتی که قرار است در راستای راه‌اندازی تصفیه‌خانه‌ی خرمشهرانجام شود، در پایان گفت‌وگوی خود با ایسنا خاطر نشان کرد که امیدواریم که این اتفاق هدیه‌ای از سوی دولت دهم برای مردم خرمشهر باشد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet