هدر موبایل
1389/03/02 10:30:00
سرویس سیاسی
جانشین رئیس ستاد کل نیروهای مسلح:

آمریکا درک درستی از شرایط منطقه ندارد

**جانشین رئیس ستاد کل نیروهای مسلح تاکید کرد که آمریکا درک درستی از شرایط منطقه ندارد.

به گزارش خبرنگار خانه ملت، سردار رشید جانشین رئیس ستاد کل نیروهای مسلح در سخنانی در آستانه فتح خرمشهر در صحن علنی مجلس شورای اسلامی گفت: عملیات بیت المقدس را باید از زوایای مختلفی مورد بررسی قرار داد، سوالی که همواره در آستانه فتح خرمشهر مطرح می شود این است که چرا حادثه بزرگ فتح خرمشهر در 3 خرداد سال 61 به یک رویداد بزرگ تاریخی در کشور و به یک حماسه پایدار تبدیل شده است و اساسا فتح خرمشهر چه نقش و جایگاهی در روند تحولات جنگ داشته است.

جانشین رئیس ستاد کل نیروهای مسلح افزود: فتح خرمشهر پایان یک دوره و آغاز یک دوره روند جدیدی در نظام جمهوری اسلامی بود.

وی گفت: دشمن قریب 20 هزار کیلومتر مربع از میهن اسلامی را اشغال کرد در سال اول جنگ ما موفق نشدیم که هیچ نقطه روشنی را از سرزمین های اشغالی بازپس بگیریم؛ اما در سال دوم جنگ تحول بزرگی اتفاق افتاد و با حضور سپاه در کنار ارتش جمهوری اسلامی ایران یک استراتژی نظامی موفق و یک دکترین عملیاتی روشن عملیات موفق و سلسله واری را بر علیه دشمنی به اجرا درآوردیم و با قدرت دشمنی را شکست دادیم.

وی افزود:پس از فتح خرمشهر با این تحول قدرت جدید دفاعی در کشور شکل گرفت و یک تصمیم صحیح استراتژیک مبتنی بر شرایط روز از سوی امام در خرداد 61 گرفته شد و ما وارد خاک عراق شدیم و با هدف تنبیه متجاوز جنگ را برای 6 سال دیگر ادامه دادیم.

جانشین رئیس ستاد کل نیروهای مسلح  ادامه داد: عراق در آستانه سقوط قرار گرفت و با فتح خرمشهر موازنه نظامی به سود ایران تغییر کرد و ایران به عنوان یک قدرت برتر و غلبه کننده بر قدرتهای منطقه شناخته شد که موجب ارتقاء منزلت ایران در صحنه بین المللی شد.

وی افزود: فردای پیروزی فتح خرمشهر قدرتی به نام حزب الله در لبنان تشکیل شد که در حال حاضر 28 سال از تشکیل آن می گذرد. مردم هم پس از فتح خرمشهر به این نتیجه رسیدند که بنی صدر و طیف فکری او که بر کشور حاکم بودند طی یکسال تنها شعار داده اند و هیچ نقطه ای از کشور را پس نگرفتند. مردم ایمان داشتند که ارتش و سپاه قادر است از منافع ایران حمایت کند و دشمن که تا پیش از این باور نمی کرد قدرت جدید دفاعی در ایران شکل گرفته باشد با فتح خرمشهر به وحشت افتاد.

وی گفت: تحولات سه دهه اخیر در منطقه نشان داده که آمریکایی ها درک درستی از مسائل منطقه ندارند و روش درستی را انتخاب نمی کنند که بسیار نگران کننده است.

رشید تاکید کرد:آمریکا با حمایت از صدام در جنگ با ایران قصد داشت مانع پیروزی ایران شود اما با آزادی خرمشهر پیامدهای انقلاب اسلامی در منطقه روشن شد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet