ولادت حضرت امام رضا (ع)
1389/03/02 11:06:00
سرویس صحن

دو فوریت طرح اصلاح ماده (8) قانون ساماندهی و حمایت از تولید مسکن تصویب نشد

**دو فوریت طرح اصلاح ماده (۸) قانون ساماندهی و حمایت از تولید و عرضه مسکن به تصویب نرسید.

به گزارش خبرنگار خانه ملت، دو فوریت طرح اصلاح ماده (8) قانون ساماندهی و حمایت از تولید و عرضه مسکن که به امضاء 42 تن از نمایندگان مجلس رسیده بود با 92 رای موافق و 65 رای مخالف به تصویب نرسید.

همچنین یک فوریت این طرح نیز به رای گذاشته شد که با 82 رای موافق نیز به تصویب نرسید.

دلخوش نماینده صومعه سرا در دفاع از این دو فوریت گفت: اکثریت ساکنین خانه های سازمانی در سراسر کشور از جانبازان و ایثارگران و افراد ضعیف به لحاظ مالی، کم درآمد و قشر کارمند بوده و واجد شرایط واگذاری خانه های سازمانی می باشند لذا با عنایت به این که اینگونه افراد سالهاست در این واحدها ساکن بوده و نیازمند توجه و حمایت قانونی هستند.

در صورت تصویب این طرح ماده (8) قانون ساماندهی و حمایت از تولید و عرضه مسکن که مصوب سال 87 است به شرح زیر اصلاح می شد: بعد از کلمه «از طریق مزایده عمومی عبارت (یا به ساکنین واجد شرایط فاقدین سابقه در بانک اطلاعات وزارت مسکن و شهرسازی) به قیمت کارشناسی اضافه گردد.

یوسف نژاد در مخالفت با طرح مذکور گفت: این طرح قبلا به تصویب مجلس رسیده بود چگونه است که در حال حاضر با دو فوریت مجددا مطرح شده است.

وی گفت: در قانون ماده (8) ساماندهی مسکن نحوه فروش مشخص شده است.

عباسی نیز در موافقت با این طرح گفت: این افراد سابقه ای در سازمان مسکن و شهرسازی ندارند، این دو فوریت را تصویب کنید و دو فوریت آن را به تصویب برسانید تا همه افرادی که واجد شرایط هستند به حق خود برسند.

سنایی در مخالفت با دوفوریت این طرح گفت: این طرح با قواعد بالادستی در تناقض است.

وی گفت: این موارد باید از سوی دولت دنبال شود تا با سایر موارد تناقض نداشته باشد.

لاهوتی خلاء قانون را از جمله موارد توافق خود با دو فوریت دانست و گفت: تکلیف این افراد که در این منازل زندگی می کنند مشخص نیست و با این دو فوریت این موضوع تعیین تکلیف می شود.

گفتنی دو فوریت طرحی که قانون ساماندهی و حمایت از تولید و عرضه مسکن را اصلاح می کرد به تصویب نرسید.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet