هدر اصلی
1389/03/02 12:40:00
سرویس دیگر رسانه‌ها
نماینده شوشتر:

فتح خرمشهر یکی از بزرگ‌ترین و مهم‌ترین حوادث تاریخ جنگ عراق علیه ایران است

**عضو کمیسیون کشاورزی مجلس گفت: فتح خرمشهر یکی از بزرگ‌ترین و مهم‌ترین حوادث تاریخ جنگ عراق علیه ایران اسلامی و آینه‌ گویایی از شجاعت، ایثار و از خودگذشتگی مردمی است که با دستی خالی و دلی سرشار از اعتقاد به خدا در برابر تمام دنیای کفر ایستادگی و مقاومت کردند.

سید محمد سادات ابراهیمی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، در خصوص وضعیت آبادانی و مشکلات مردم خرمشهر ، اظهارداشت: بحث 8 سال جنگ در پیشرفت و آبادانی خوزستان و از جمله خرمشهر تاثیرات بسیار منفی داشته است.

وی افزود: البته این تاثیرات باز هم محدود به 8 سال دفاع مقدس نبود، بلکه بعد از جنگ نیز به دلایل مختلف دولت‌ها هیچ کدام حاضر به سرمایه‌گذاری و انجام کارهای اساسی و عمرانی در این استان نشدند تا این‌که در دولت نهم با سفرهای استانی دولت، مشکلات و بحران‌های استان خوزستان و شهر خرمشهر از نزدیک مشاهده و لمس گردید و تصمیمات خوب و اساسی در مورد مشکلات مختلف گرفته شد.

نماینده مردم شوشتر خاطرنشان کرد: سیاستی که در زمان جنگ و بعد از جنگ حاکم بود، این بود که عنوان می‌شد نمی‌توان در استان خوزستان کارهای زیربنایی و اساسی به‌خصوص در بحث سرمایه‌گذاری انجام داد، اما این مساله و سیاست در دولت نهم شکسته شد و می توان گفت مردم این استان علاوه بر 8 سال جنگ با چند دوره ریاست جمهوری مختلف از انجام خدمات خوب و مناسب و در شان این مردم محروم بودند. آن هم مردمی که حضرت امام خمینی(ره) در وصف آنها فرمودند خوزستان دین خود را نه تنها به ایران، بلکه به اسلام ادا کرد.

این نماینده مجلس تصریح کرد: ما در اکثر کارهای اساسی و زیربنایی چه در خرمشهر و چه در کل استان و چه در بحث بهداشت و درمان و آب‌شرب، با مشکل مواجه هستیم.

وی با تاکید بر این‌که خرمشهر نماد قهرمانی تمام کشور است، گفت: باید نگاه ویژه‌ای به خرمشهر صورت گیرد، البته در مقام شعار ، صحبت و سخنرانی همه عنوان می‌کنند که خرمشهر قلب تپنده ملت ایران است و باید نگاه ویژه به آن صورت گیرد، اما درحقیقت در مقام عمل ندیده‌ایم که یک نگاه خاص و ویژه به خرمشهر و حتی استان خوزستان شده باشد.

عضو کمیسیون کشاورزی با اشاره به نقش مجلس در پیگیری مشکلات شهر خرمشهر ،اظهارداشت: قطعا وظیفه مجلس قانون‌گذاری است و در بحث بودجه و اعتبارات آن هم می‌تواند نقش زیادی داشته باشد. در بحث نظارت و پیگیری و نظارت بر امورات باید مجلس فعال‌تر عمل کرده و با کشاندن وزراء و مسوولان ارشد نظام به خوزستان و خرمشهر مسائل و بحران‌هایی که این استان دارد، را برای آنها بیان کند  و در مقام اجرا با وجود پروژه‌های نیمه‌تمام و مشکلات اساسی که وجود دارد مسوولان را وادار کنند، تلاش ویژه و جدی برای خرمشهر و کلا خوزستان داشته باشند.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet