هدر اصلی
1389/03/02 12:24:00
سرویس صحن

متن کامل نطق میان دستور نماینده پارس آباد

**وکیل سپه از وزیر مسکن و شهرسازی خواستعملیات بیمارستان ۱۲۰ تختخوابی پارس آباد را در زمان تعیین شده به اتمام برساند.

 با استعانت از ذات اقدس الهی و ادای احترام و آرزوی سلامتی و طول عمر با عزت برای مقام عظمای ولایت و آرزوی توفیق برای خادمین نظام مقدس جمهوری اسلامی ایرن و دولت عدالت محور، عرض سلام و ادب دارم خدمت همکاران محترم مردمان شریف و نجیب و عشایر غیور و زحمتکش شهرستانهای پارس آباد، بیله سوار و بخشهای اصلاندوز، جعفرآباد و تازه کند قدیم عزیزان همانطوری که مستحضرید سال 1389 با اراده مقام معظم رهبری به عنوان سال همت مضاعف و کار مضاعف نامگذاری شد. بر این اساس همه نهادها و سازمانها موظفند در سال جاری با برنامه ریزی صحیح و مدرن در همه ابعاد فرهنگی و اقتصادی ـ اجتماعی و سیاسی تلاش مضاعف در راستای به تحقق رساندن فرمایشات رهبری بعمل آورند.

همت بلند دار که مردان روزگار             از همت بلند به جایی رسیده اند

در ماه خرداد واقع شده ایم ماهی که پر از وقایع مهم تاریخی در انقلاب ما است. سوم خرداد سالروز آزادی خرمشهر را به تمامی مردم بزرگوار ایران تبریک می گویم.

نمایندگان محترم، امروزه در جامعه ما یکی از مهمترین معضلات اقتصادی و اجتماعی کشور مشکل بیکاری و اشتغال جوانان جویای کار می باشد. علیرغم تلاش زیاد دولت جهت ایجاد اشتغال متاسفانه در اکثر مناطق محروم و توسعه نیافته به علت عدم توزیع مناسب امکانات دولتی و سرمایه گذاری لازم برای احداث صنایع جهت ایجاد اشتغال، اکثر جوانان به علت عدم جذب بیکار بوده و نهایتا مجبور به مهاجرت به کلان شهرها می نمایند.

در حالی که برابر اصل 38 قانون اساسی دولت موظف است با رعایت نیاز جامعه، امکان اشتغال به کار و شرایط مساوی برای احراز مشاغل، ایجاد نماید.

اما مشکلات حوزه انتخابیه

از وزیر محترم کشور درخواست تخصیص اعتبار کافی برای دهیاریها و شهرداری های شهرستان های پارس آباد و بیله سوار به منظور زدودن چهره محرومیت و ایجاد عمران آبادانی و همچنین ارتقاء دهستانهای اسلام آباد قدیم و انجیرلو به بخشداری و تمهیدات لازم قبل از سفر سوم هیات محترم دولت جهت ارتقای فرمانداری مرزی پارس آباد به فرمانداری ویژه و همچنین ابلاغ سریع گردان مرزی مستقل شهرستان بیله سوار را خواهانم.

ضمن تشکر و قدردانی از پیگیری دولت محترم درخصوص حل مشکل عشایر محدوده نشین شرکتها از وزیر محترم کشور می خواهم در ادامه حل مشکل چندین ساله دستور فرمایند از اعمال سلیقه های شخصی در نحوه واگذاری اراضی و تعیین تکلیف جلوگیری و مراتب طبق روال سالهای قبل انجام گیرد.

ضمن تشکر از وزیر محترم راه و ترابری درخصوص دستور لازم برای راه آهن اردبیل مغان درخواست می نمایم دستور فرمایند در سال جاری نسبت به شروع عملیات اجرایی راه آهن مذکور اقدام و همچنین درخواست چهار بانده نمودن راههای مواصلاتی شهرستانهای پارس آباد و بیله سوار به مرکز استان و ادامه عملیات اجرایی راه آغداش به انجیرلو و تجهیز و تکمیل فرودگاه مغان را در اسرع وقت خواهانم.

از ریاست محترم سازمان محیط زیست درخواست تامین اعتبار لازم برای احیاء آهوی مغان که از مصوبات سفر هیات محترم دولت می باشد را دارم.

از ریاست محترم سازمان صداوسیما درخواست افزایش ساعت کاری رادیوی مغان و راه اندازی سیمای مغان را دارم.

از وزیر محترم کار درخواست تسریع در ابلاغ اعتبار مصوب جهت ادامه عملیات پژوهشکده بین المللی فنی و حرفه ای و کشاورزی مغان را دارم.

ضمن تشکر از وزیر محترم نفت و مدیرعامل محترم شرکت گاز ایران.

درخواست تسریع در عملیات اکتشاف نفت مغان و همچنین درخواست گازرسانی به روستای مسیر خلیفه لو، شورکل، دمیرچی خرابه سی، خورخور از بخش جعفرآباد و روستاهای حاشیه دره رود بخش اصلاندوز و روستاهای تکچی و قوشاقشلاق، خان قشلاقی، پاراقشلاق، قاسمعلی کندی، جعفرآباد، عبدالرضا آباد و روستاهای محمد کندی و همجوار از بخش مرکزی پارس آباد را خواهانم. از وزیر محترم اقتصاد و دارایی و رئیس کل گمرکات کشور تقاضای بازگشایی بازارچه مشترک گمرک بیله سوار و بازگشایی گمرکهای تازه کند و اصلاندوز که از مصوبات سفر هیات محترم دولت می باشد خواهانم.

از وزیر محترم جهادکشاورزی درخواست تعیین تکلیف و تسریع در واگذاری اراضی زیرشبکه خدافرین و صدور اسناد مالکیت اراضی کشاورزی زراعین زیرشبکه مغان، حل مشکل عشایر غیور با منابع طبیعی و تامین اعتبار برای سد معیشتی بر روی رودخانه دره رود اصلاندوز و اعتبار لازم برای جاده زراعی قره باغلار برای کشاورزان جعفرآباد را می نمایم.

از وزیر محترم مسکن و شهرسازی درخواست اتمام عملیات بیمارستان 120 تختخوابی پارس آباد را در زمان تعیین شده دارم.

از وزیر محترم علوم، مقدمات تصویب طرح دانشگاه علوم کشاورزی را قبل از سفر سوم هیات محترم دولت به استان اردبیل برای دانشکده کشاورزی مغان را خواهانم.

از رئیس محترم سازمان تربیت بدنی به لحاظ وجود استعدادها و پتانسیل ورزش منطقه درخواست تامین اعتبار لازم برای احداث سالن و میادین ورزشی به منظور پر کردن اوقات فراغت جوانان روستاهای بابک، اولتانف انجیرلوف فولادلو، بران، روح کندی، قوشاقشلاق، تلکه کندی، فیروزآباد، ازونقوئی، شهرک طالقانی که همگی بالای 2000 نفر جمعیت دارند را خواهانم.

از وزیر محترم نیرو درخواست تخصیص اعتبار برای طرح آّرسانی 70 روستای خروسلو، آب شرب اصلاندوز، طرح عمران آباد، تصفیه خانه فاضلاب شهرهای پارس آباد و بیله سوار و تامین اعتبار لازم برای آب شرب و طرح فاضلاب شهر جدیدالتاسیس تازه کند قدیم را دارم.

ضمن تشکر از وزیر محترم امور خارجه و سفیر محترم ایران در کشور آذربایجان درخصوص پیگیری های لازم در ارتباط با حذف روادید و تبادل زندانیان درخواست پیگیری لازم درخصوص جلوگیری از وارد شدن پساب کارخانجات کشور ارمنستان به رودخانه ارس را خواهانم.

ضمن تشکر از وزیر محترم آموزش و پرورش در راستای تعیین تکلیف و جذب معلمین حق التدریس و ایجاد امکانات رفاهی برای قشر زحمتکش معلم، درخواست صدور مجوز نیروی خدماتی برای ادارات آموزش و پرورش شهرهای پارس آباد، بیله سوار، جعفرآباد و اصلاندوز را دارم.

از وزیر محترم رفاه و تامین اجتماعی درخواست فعالیت شبانه روزی داروخانه بیمارستان ارس در شهرستان پارس آباد را می نمایم.

از وزیر محترم بهداشت درمان درخواست تجهیز و تکمیل کادر درمانی تنها بیمارستان شهر بیله سوار و درخواست صدور مجوز واگذاری یک دستگاه MRI برای شهرستان پارس آباد دارم.

از مدیرعامل شورای عالی مناطق آزاد درخواست می نمایم مقدمات لازم جهت اخذ مصوبه از هیات محترم دولت در سفر سوم برای ادامه مناطق آزاد تجاری حاشیه رودخانه ارس در حوزه استحفاظی شهرستان پارس آباد بیله سوار را بعمل آورند.

والسلام علیکم  

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet