هدر اصلی
1389/03/02 14:07:00
سرویس دیگر رسانه‌ها
کوچک‌زاده:

آزادسازی خرمشهر یکی از مهم‌ترین وقایع در تاریخ انقلاب و جنگ تحمیلی است

**عضو کمیسیون سیاست داخلی و شوراهای مجلس،گفت: سوم خرداد، سالگرد روزی است که اتحاد و همبستگی ملتی به پاخاسته ثمر بخشید و رزمندگان با صبر و استقامت توانستند یکی از مهمترین شهرهای ایران را پس از ۵۷۸ روز از چنگ دژخیمان بعثی آزاد کنند. مهدی کوچک‌زاده در گفت‌وگو با ایرنا، اظهار داشت: آزادسازی خرمشهر در سوم خرداد ۶۱، یکی از مهم‌ترین وقایع در تاریخ انقلاب و جنگ تحمیلی است.

وی خاطرنشان کرد:فتح خرمشهر ارزش والای معنوی داشت چرا که دشمن فکر می کرد با محاصره و تسخیر خرمشهر می‌تواند ضربه نهایی را به انقلاب اسلامی وارد کند اما جوانان و رزمندگان انقلاب اسلامی به فرمان امام خمینی(ره) در برابر این حمله متجاوزان بعثی تاپای جان ایستادند و به لطف خدا خرمشهر آزاد شد.

عضو کمیسیون سیاست داخلی مجلس شورای اسلامی،تاکید کرد: موهبت خداوند در آزادی خرمشهر نباید فراموش شود.

نماینده مردم تهران در مجلس تصریح کرد: در دوران جنگ تحمیلی یکی از اصلی‌ترین وقایعی که خداوند در آنجا به طور واضح قدرت‌نمایی کرد آزادسازی خرمشهر بود.

وی خاطرنشان کرد: همانگونه که امام(ره) فرمودند خرمشهر را خدا آزاد کرد و در پیامشان ضمن ابراز خوشحالی و تبریک به همه رزمندگان و ملت ایران یک دغدغه و نگرانی نیز موج می‌زد،اینکه مبادا فراموش شود آن چه که انجام شد از جانب خدا بود.

کوچک‌زاده با بیان اینکه نظیر این وقایع در اصل پیروزی انقلاب مکرر صورت گرفته است،گفت: آتش گرفتن هلی‌کوپترها و هواپیماهای آمریکایی در صحرای طبس و کشف توطئه کودتا و همچنین پیروزی در جنگ تحمیلی نشان‌دهنده عنایت خداست که شامل حال ملت شده است.

وی تاکید کرد: باید بحث فتح خرمشهر مورد توجه و ریشه‌یابی قرار گیرد و درسی باشد برای حرکت‌های بعدی ما.

کوچک‌زاده در پایان خاطرنشان کرد: خداوند در حقیقت به واسطه اخلاصی که ملت پیشه کرد در اطاعت از اسلام و ولی فقیه در صحنه‌های مختلف از جمله فتح خرمشهر ملت ما را به پیروزی رساند و فراموش کردن این مطلب بزرگ‌ترین آفت و صدمه زننده به دستاوردهای انقلاب است.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet