هدر اصلی
1389/03/02 14:34:00
سرویس دیگر رسانه‌ها
عضو کمیسیون امنیت ملی:

اعضای دایم شورای امنیت و شورای حکام آژانس به مفاد بیانیه تهران توجه کنند

**عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با اشاره به بیانیه ۳ جانبه تهران میان ایران، ترکیه و برزیل برای مبادله سوخت ۲۰ درصد مورد نیاز نیروگاه تهران اظهار داشت: اعضای دایم شورای امنیت و شورای حکام آژانس به مفاد بیانیه تهران توجه کنند.

سید حسین نقوی حسینی در گفت وگو با ایرنا با بیان این مطلب تاکید کرد : اعضای دایم و غیردایم شورای امنیت سازمان ملل باید با توجه به درخواست ایران برای تامین سوخت 20 درصدی مورد نیاز نیروگاه تهران خود را از حلقه ای که آمریکایی ها تعبیه کرده اند، کنار بکشند.

وی با بیان اینکه این کشورها باید روند کندتری را نسبت به آمریکا دنبال کنند، تصریح کرد: امیدوار هستیم که آمریکایی ها هم بر سر عقل آمده و درخواستی را مطرح نکنند که اجابت کننده ای در میان اعضای شورای امنیت نداشته باشد.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی گفت : ایران برای تامین سوخت مورد نیاز نیروگاه تهران به عنوان اولین مرجع به آژانس بین المللی انرژی اتمی مراجعه کرد و موضوع مبادله اورانیوم کم غنی شده با سوخت 20 درصد نیز همان پیشنهادی است که آژانس و گروه 1+5 مطرح کردند.

 

براساس بیانیه سه جانبه تهران، جمهوری اسلامی ایران در ازای 1200 کیلیوگرم اورانیوم کم غنی شده خود، 120 کیلوگرم سوخت 20 درصدی مورد نیاز نیروگاه تهران را در طول یک سال دریافت خواهد کرد و در این مدت اورانیوم ایران نزد ترکیه به امانت می ماند.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet