هدر اصلی
1389/03/02 14:53:00
سرویس دیگر رسانه‌ها
عضو کمیسیون امنیت ملی:

هدف اماراتی‌ها از طرح ادعای جزایر سه‌گانه، مشغله‌سازی برای ایران است

**حشمت‌الله فلاحت‌پیشه هدف از طرح ادعای برخی مقامات اماراتی در رابطه با جزایر سه‌گانه را مشغله‌سازی برای جمهوری اسلامی ایران و منحرف کردن اذهان عمومی نسبت به سلطه‌گری‌های اسراییلی‌ها در منطقه عنوان کرد.

این عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با ایسنا، اظهار کرد: برخی از مقامات عربی در قالب تصمیم تازه‌ای به دنبال مشغله‌سازی برای جمهوری اسلامی ایران‌اند که موضوع طرح ادعاهای مقامات اماراتی در مورد جزایر سه‌گانه هم در این رابطه است، هدف آنها تبدیل کردن این موضوع به بحث بین‌المللی است.

وی در ادامه توضیح داد: اختلاف کلانی در منطقه بین مسلمانان و اسراییل وجود دارد که به تبع آن، هر زمان مشغله‌ای در منطقه وجود نداشته باشد و مسلمانان متوجه جنایات و اشغالگری اسراییل در فلسطین می‌شوند، یکسری از کشورهای عربی همراه با آمریکایی‌ها و صهیونیست‌ها در درون دنیای اسلام با هدف منحرف کردن اذهان،از سلطه‌گری اسراییلی‌ها مشغله‌سازی می‌کنند.

فلاحت‌پیشه یکی از این مشغله‌سازی‌ها را بحث جزایر ایرانی و به عبارتی تلاش برای تبلیغ کردن اختلاف بین عرب و عجم عنوان و اظهار کرد: این همان کاری است که صدام دنبال می‌کرد و اکنون به گونه‌ای دیگر برخی از شیوخ اماراتی دنبال می‌کنند و کاملا در همان قالب به آن عمل می‌شود، در این رابطه باید با روشنگری در دنیای اسلام و بین مردم مسلمان معین گردد که هدف از این مشغله سازی بی‌مورد، تلاش برای کمک به رژیم صهیونیستی و آمریکا است.

وی ادامه داد: آمریکا منطقه را آبستن بزرگترین بحرانی کرده است که اکثریت قریب به اتفاق افرادی که در این جنگ آمریکایی کشته می‌شوند، مسلمانان در همه دنیا اعم از افغانستان ، عراق، یمن و .. هستند، این جنگ غربی‌ها و شخصا آمریکایی‌ها راه انداخته‌اند تا شیعه تاریخی مسلمانان را از بین ببرند.

فلاحت‌پیشه با بیان این‌که جمهوری اسلامی بیش از همه در مقابل حملات راهبردی و استراتژیک به دنیای اسلام فعال است،‌گفت: در چنین شرایطی برخی از کشورها همچون امارات که همسویی با کشورهای غربی و به طور مشخص صهیونیست دارند تلاش می‌کنند با مشغله‌سازی برای ایران، شرایطی را فراهم آورند تا اسراییلی‌ها با آرامش بیشتری سیاست‌هایشان را دنبال کنند.

این عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در ادامه با تاکید بر این‌که دستگاه دیپلماسی باید واکنش پخته‌تری نسبت به این ادعاها داشته باشد، توضیح داد: نشان دادن واکنش بلافاصله پس از طرح هر ادعایی منجر به بین‌المللی شدن آن موضوع و به تبع آن بازی کردن در میدان آنها یعنی اماراتی‌ها و همدستان صهیونیستی و آمریکایی‌شان می‌شود؛ بنابراین در این ر ابطه باید نسبت به آگاهی بیشتر افکار عمومی دنیای اسلام در رابطه با دنبال شدن راهبردی انحرافی توسط اماراتی‌ها تلاش شود و به این موضوع نیز تاکید گردد که بیان چنین ادعاهایی منجر به هیچ‌گونه تغییر مالکیتی در منطقه نخواهد شد.

وی ادامه داد: آنها ناکارایی تاریخی نسبت به ایران دارند، می‌دانند که ا دعاهایشان نتیجه‌ عملی به دنبال نخواهد داشت و کوچکترین تغییری را نمی‌توانند در سطوح مختلف منطقه و بالاتر از آن در ایران ایجاد کنند، بنابراین تلاش می‌کنند با چنین کارهایی پیام‌شان را به آ‌مریکایی‌ها و صهیونیست‌ها بدهند.

فلاحت‌پیشه یادآور شد: آنها برای ادامه دادن نظام‌شان، نیازمند حمایت برخی کشورهای غربی‌اند؛ به همین دلیل با انجام دادن تبانی، در سطح راهبردهای منطقه به کشورهای غربی و اسراییل کمک می‌کنند تا در مقابل در سطح دربارشان از حمایت‌های آنان برخوردار گردند؛ این معادله را تنها مردم مسلمان می‌توانند تغییر دهند.

نماینده مردم اسلام آباد غرب در خانه ملت در ادامه مجموع واکنش‌ها در مورد ادعاهای اماراتی‌ها را خوب ارزیابی کرد و گفت: بیش از این نباید به این موضوع دامن زده شود، چرا که آنها تنها می‌خواهند این بحث را بین‌المللی کنند.

فلاحت‌پیشه اضافه کرد: آنها به طور مشکوکی از سال 58 تا کنون در رابطه با موضوع خلیج فارس، تنها بحث جزایر ایرانی را به صورت سیاسی مطرح می‌کنند. این در حالی است که مستندترین مالکیت برای ایران مربوط به این جزایر است و خود کشورهای عربی نیز براساس مستندات تاریخی می‌دانند که این مالکیت ابدی است.

وی خاطرنشان کرد: علی رغم چنین شرایطی، هنگام رسانه‌ای شدن موضوع جزایر سه‌گانه و کشیده شدن آن به فضای سایبری و اینترنتی، صدها هزار نفر در دنیا از موضع ایران و جزایر ایرانی حمایت می‌کنند و در مقابل تنها معدودی از عرب‌ها توجه‌ای به این ادعاهای اماراتی‌ می‌کنند، معنای این قضیه این است که ادعای یکسری شیوخ مرتجع است و حتی مردم عرب نیز مخالف چنین جریانی هستند.

این نماینده مجلس شورای اسلامی در پایان بیان چنین ادعاهایی را در جهت لاپوشانی قرار دادن یکسری واقعیات همچون ضرورت جمهوری اسلامی ایران و سندیت مالکیت ایران در جزایر سه گانه عنوان کرد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet