هدر اصلی
1386/10/24 16:05:00
سرویس صحن
نطق پیش از دستور

یاوری : اجرایی شدن قانون نظام هماهنگ حقوق و مزایا، یکی از وظایف جدی دولت است

نماینده مردم گلپایگان و خوانسار گفت: گلایه‌مندی اکثریت افراد حقوق‌بگیر کشورازعدم اجرایی شدن قانون نظام هماهنگ حقوق و مزایا و لزوم پیش‌بینی اعتبارات مورد نیاز در بودجه سال ۸۷ جهت رفع نگرانی این قشرعظیم یکی از وظایف جدی دولت است.

به گزارش خانه ملت، سخنان منصور یاوری نماینده مردم گلپایگان و خوانسار به عنوان دومین ناطق پیش از دستور جلسه علنی امروز دوشنبه مجلس شورای اسلامی به شرح ذیل است:

ضمن عرض تسلیت بمناسبت ایام سوگواری سالار شهیدان، حضرت حسین بن علی ـ علیه‌السلام ـ فرزندان و برادران و یاران آن بزرگوار و با گرامیداشت یاد و خاطره شهدای گرانقدر انقلاب اسلامی، امام عظیم‌الشأن و آرزوی سلامت و طول عمر مقام معظم رهبری و توفیقات کامل همه خدمتگزاران به نظام اسلامی و مملکت عزیز و ملت سربلند ایران و با عرض سلام خدمت شما عزیزان همکار و شنوندگان عزیز در سراسر کشور بویژه همشهریان متدین و فرهنگ پرورم در شهرستان گلپایگان و خوانسار بر خود لازم می‌دانم ضمن تشکر کامل از تلاشهای صمیمانه مسؤولان محترم دولتی و دست‌اندرکاران مواردی از درددلها و نیازهای اساسی موکلین عزیزم را من‌باب تذکر و جلب توجه مسؤولین و ان‌شاء‌الله اتخاذ تدابیر مقتضی به اطلاع برسانم.

1 ـ علی‌رغم تأکید همه مسؤولان و مدیران ارشد مملکت درخصوص تکریم ارباب ‌رجوع، منزلت مردم متدین و شریف هنگام مراجعه به فرمانداریها و دیگر ادارات و دادگستریها بخصوص در مرحله پذیرش اغلب بدرستی رعایت نشده و در بعضی موارد برخوردها تحقیرآمیز و ناپسند می‌باشد.

2 ـ بیکاری قشر جوان کشور بزرگترین مشکل خانواده بوده و لازم است بصورت فراگیر و جدی مورد توجه همه مسؤولین قرار گیرد. در این رابطه اجرایی نمودن مصوبه بازنشستگی پیش از موعد شاغلین جهت جایگزین نمودن گروهی از جوانان و تخصیص اعتبارات و تسهیلات بانکی برای بنگاههای کارآفرین و زودبازده متعاقب آنچه در سفرهای استانی رئیس‌جمهور محترم اعلام شده توصیه می‌گردد. برای اطلاع عرض می‌کنم کشاورزان و دامداران و قالیبافان خرده پا که با دریافت وام مختصری به حفظ اشتغال موجود و حتی توسعه آن و جذب نیروی جدید می‌باشند کاملاً مورد بی‌توجهی سیستم اداری و بانکی کشور قرار دارند و بدلیل اثرات تورم، اغلب آنها در معرض ورشکستگی اقتصادی و پیگرد قانونی و بازداشت قرار گرفته‌اند.

3ـ علل اجرایی نشدن مصوبات مجلس درخصوص بیمه گروه‌های جمعیتی از قبیل قالیبافان، کشاورزان، دامداران ، رانندگان و دیگر اقشار آسیب‌پذیر که حقیقتاً نیازمند مراقبت و دلجویی می‌باشند بایستی مورد بررسی دقیق و موشکافانه قرار گیرد. بطور مثال دستمزد ماهانه یک زن یا مرد قالیباف در ماه کمتر از 40 هزار تومان و هزینه بیمه چنین فردی در حدود 20 هزار تومان در ماه می‌باشد و لذا بصورت طبیعی بیمه شدن این قبیل اقشارغیرعملی می‌باشد.

4 ـ گلایه‌مندی اکثریت افراد حقوق‌بگیر کشورازعدم اجرایی شدن قانون نظام هماهنگ حقوق و مزایا و لزوم پیش‌بینی اعتبارات مورد نیاز در بودجه سال 87 جهت رفع نگرانی این قشرعظیم که از وظایف جدی دولت و نمایندگان معزز مردم می‌باشد.

5 ـ بررسی مجدد درصد جانبازی جانبازان عزیز و تسریع در برگزاری کمیسیونهای ذی‌ربط و تشکیل پرونده برای جانبازان سربلندی که به دلایل مختلف از ابتدا یعنی بعد از جنگ تشکیل پرونده نداده و در کمیسیون تعیین درصد جانبازی شرکت نکرده‌اند و مدنظر قراردادن جدی منزلت این سرمایه‌‌های عظیم معنوی کشور.

6 ـ ادارات کل منابع طبیعی کشور بدون در نظر گرفتن مالکیتهای شرعی و عرفی روستاییان اعم از کشاورزان و دامداران بر اراضی کشاورزی و مراتع نسبت به ثبت بخشی از اراضی و املاک و بعضاً منازل مسکونی با سابقه 60 ساله مردم بنام دولت اقدام و موجبات رنجش و درگیری مردم زحمتکش و مراجعات مکرر و بی‌ثمر آنها به ادارات دولتی را که در مواردی منجر به برخوردهایی با نیروی انتظامی و مقامات قضایی با مردم شده است را باعث گردیده و عملاً بخشی از وصیتنامه سیاسی ـ الهی حضرت امام که فرمود ای مسؤولین! به روستاییان محروم توجه داشته باشید که نه قدرت شکایت دارند و نه زبان تشکر، مورد کم توجهی قرار دادند.

7 ـ بررسی علل عدم تحویل کارت سوخت به اتومبیلهای مسافربر بین شهری و آژانسها و تاکسی‌بی‌سیم در شهرستانهای گلپایگان و خوانسار و ضرورت جبران خسارت آنها بدلیل در اختیار نبودن کارت سوخت و تسریع در راه‌اندازی تاکسی ‌بی‌سیم خواهران با عنایت به اینکه گروهی از خواهران راننده متقاضی تاکسی مدتهاست وجوه مورد نیاز را پرداخت کرده‌اند و منتظر اقدام مساعد مسؤولین محترم می‌باشند.

8 ـ رفع نقص از جایگاه (C.N.G) گلپایگان که بیش از یکماه است خراب است و تسریع در بهره‌برداری از ایستگاههای خوانسار و گوگ و همچنین سرعت بخشیدن به گازرسانی به روستاییان فاقد گاز با عنایت به سردسیر بودن گلپایگان و خوانسار.

9 ـ اعمال تخفیف در نرخ محاسبه تعرفه گاز خانگی شهرستان خوانسار که از جمله سردترین مناطق کشور بوده و در زمستان دمای تا منهای 30 درجه را مردم شاهد هستند. گزارشات هواشناسی مؤید این ادعا می‌باشد.

10 ـ رفع مشکل گرمایشی مراکز آموزشی از جمله دبیرستانها و دبستانها در سطح کشور بین وزارت آموزش و پرورش، شرکت ملی گاز ایران و مؤسسه استاندارد و جلوگیری از اعمال سلیقه مسؤولین در شهرستانهای مخلتف.

11 ـ ضمن تشکر از زحمات وزیر و مسؤولین محترم وزارت نیرو، اهتمام در مواردی بشرح ذیل از سوی آن وزارتخانه از خواسته‌های بحق مردم گلپایگان و خوانسار می‌باشد:

الف ـ تسریع در برگزاری مراسم کلنگ‌زنی پروژه احداث سد مخزنی کوچری که مطالعات مهندسی فاز (1) و (2) تأمین اعتبار مورد نیاز، برگزاری مناقصه، تعیین پیمانکار، مصوبه شورای اقتصاد،‌ آزادسازی محوطه آبگیر سد و دیگر مراحل به اتمام رسیده است و معلوم نیست چرا کار را شروع نمی‌کنند.

ب ـ تخصیص اعتبارات 5/6 میلیارد تومانی پیش‌بینی شده در بودجه سال 86 برای تکمیل سد باغکل خوانسار که اگر ان‌شاء‌الله این اعتبار تحقق پیدا کند در بهار آماده آبگیری است.

ج ـ افزایش آب تخصیصی مورد نیاز بخشهای صنعت و کشاورزی در سطح شهرستانهای گلپایگان و خوانسار با توجه به بارندگیهای خوب دو سه سال اخیر و احداث سدهای مخزنی کوچری و باغکل که آبهای زیرزمینی بحمدالله بهتر شده است.

د ـ اصلاح و مرمت و بازسازی تأسیاست آب شرب و کشاورزی روستاها و کم کردن تلفات.

هـ ـ مدنظر قراردادن اعتبار مورد نیاز احداث تصفیه‌خانه آب شرب گلپایگان و روستاهای تابعه در شرایط حاضر. سختی و آلودگی آب گلپایگان بیش از حد استاندارد است.

و ـ پروژه بسیار حیاتی فاضلاب شهر کوهستانی خوانسار که زمین آن اصلاً قابلیت جذب آب ندارد در حال حاضر بدلیل محدودیت اعتبار پیشرفت قابل قبولی ندارد و لازم است مسؤولین محترم در افزایش بودجه کارسازی نمایند.

ز ـ محدودیت منابع آب زیرزمینی و تقلیل سالانه آن در بخشهای شرق و شمال‌شرق گلپایگان، ضرورت توسعه کانالهای انتقال آب از سمت کوچری به سمت شمال شرق و شرق تا روستاهای غزقاب و ورزنه را ضروری نموده و در صورت تأخیر در اجرای این پروژه، آینده کشاورزی بیش از 25 هزار نفر از ساکنین زحمتکش روستاهای مناطق مورد اشاره در خطر جدی قرار خواهد گرفت.

همکاران عزیز! بیش از هفت هزار خانوار از اهالی محترم و زحمتکش گلپایگان به پرورش گاوهای شیری در مجاورت منازل مسکونی خود اشتغال دارند و حاصل زحمات این عزیزان مرد و زن، تولید روزانه 200 تن شیر با چربی 5/6 درصد است.

آب مورد نیاز این دامها اجباراً از آب شرب شهری تأمین می‌شود و لازم است وزارت نیرو در محاسبه آب‌بهای این قبیل خانوارها تجدیدنظر کند.

با گذشت بیش از 20 سال از وقوع سیل ویرانگر سال 66 خوانسار، مردم شریف این شهر هنوز منتظر تکمیل بازسازی مسیل عبوری از وسط شهر می‌باشند و لازم است معاونت عمرانی وزارت کشور و استانداری اصفهان یکبار برای همیشه اینکار را به اتمام برسانند.

13 ـ شهرداریها و ادارات راه و ترابری حوزه انتخابیه اینجانب فاقد امکانات لازم برای ارائه خدمت به شهروندان بخصوص در مواقع اضطراری مثل برف و سرمای اخیر می‌باشند. با توجه به این مسأله و کوهستانی بودن این منطقه، از وزارت راه و ترابری و وزارت کشور خواهش می‌کنم که حداقل امکانات را در اختیار شهرداریها و ادارات راه و ترابری قرار بدهند.

از وزارت راه و ترابری مؤکداً می‌خواهم که اعتبار مورد نیاز دو بانده نمودن جاده خوانسار به دامنه، احداث تونل خوانسار به سمت بوئین و میاندشت، تسریع در احداث کمربندی خوانسار، تکمیل دو بانده نمودن جاده‌های خوانسار، تکمیل دو بانده نمودن جاده‌های خوانسار به گلپایگان و گلپایگان به آزادراه تهران ـ اصفهان و بهسازی و تجدید آسفالت جاده‌های روستایی را در سطح دو شهرستان بویژه روستاهای رحمت‌آباد به خمپیش، خمپیش به صفادشت واقعاً مورد توجه قرار بدهد.

15 ـ وزارت محترم علوم، تحقیقات و فناوری توسعه و استقلال دانشگاهها را در شهرستانهای گلپایگان و خوانسار مورد توجه قرار بدهند. پیشینه فرهنگی این مردم ارزشمند است، پتانسیل علمی بالاست. گلپایگان و خوانسار نزدیک تهران و اصفهان هستند و می‌توانند سرریز دانشجویان این دو شهر را جذب نمایند.

16- ضرورت تکمیل پرسنل مورد نیاز شبکه بهداشت و درمان گلپایگان وخوانسار، الان بیمارستان خوانسار جراح ندارد، گلپایگان متخصص قلب ندارد، از جهت ام، آر، آی و سی‌.‌تی‌.اسکن مردم در رنج هستند.

17- مساعدت بیشتر سازمان محترم صنایع و معادن استان اصفهان در جهت کمک به بهره‌برداران از معادن سنگ منطقه و رفع بعضی محدودیتهای اداری و حذف بهانه‌جویی‌ها و برخوردهای سلیقه‌ای.

اینجا لازم است من از وزارت نیرو، وزارت نفت و وزارت راه و ترابری که در سرمایه بی‌سابقه اخیر در تأمین انرژی الکتریکی و نفت و گاز مردم کوشیدند و واقعاً‌ از بحران جلوگیری کردند و راهها را باز نگهداشتند تشکر کنم. جا دارد عزیزان بدانید که چند نفر از پرسنل خدوم گاز در این ماجرا جان باختند. ما به ارتفاع (7/1) متر برف داشتیم و جاهایی که امکان عبور و مرور ماشین کمک‌دار نبود، قطع برق نداشتیم. از عزیزانی که در این ماجرا مایه گذاشتند تشکر می‌کنیم.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet