هدر موبایل
1389/03/03 09:09:00
سرویس اقتصادی
عضو کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس:

لایحه برنامه پنجم جامع نیست

**عضو کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس شورای اسلامی موارد دیده شده در لایحه برنامه پنجم توسعه برای تامین نیاز های دستگاه قضا را ناکافی دانست.

"سلمان ذاکر" در گفت وگو با خبرنگار خانه ملت، در پاسخ به این پرسش که لایحه برنامه پنجم توسعه تا چه اندازه توانسته نیازهای دستگاه قضایی کشور را تامین کند، گفت: در این لایحه به موارد خاصی اشاره شده که این موارد توانایی حل مشکلات مردم را ندارد.

نماینده اورمیه در مجلس شورای اسلامی با اعلام اینکه گرچه در لایحه برنامه پنجم اشاره به جذب قضات و نیروی کافی برای دستگاه قضا شده است، افزود: اما در این لایحه نیامده که چگونه باید این موارد محقق شده و رابطه مردم با قوه قضائیه چه جوری باید اصلاح شود تا موجبات رضایت آنها در طول اجرای این برنامه فراهم شود.

وی با بیان اینکه من فکر می کنم که خیلی جدی تراز این باید در لایحه برنامه پنجم به مسائل و مشکلات دستگاه قضا توجه می شد، خاطرنشان کرد: گرچه از کل لایحه می شود این موارد را استنباط کرد ولی باید جامع تر ازاین در لایحه می آمد.

عضو کمیسیون حقوقی و قضایی، تصریح کرد: من فکر می کنم مواردی که در لایحه به صورت کلی آمده را اگر بتوانیم در کمیسیون بازکنیم و مسوولین نیز یک مقدار با دید باز به این موضوع وارد شوند در این صورت با اختصاص بودجه خاص می توانیم یک مقدار خواسته قوه قضائیه و مردم  را از دستگاه قضا برآورده کنیم.

ذاکر کاهش اطاله دادرسی، نظارت بر نحوه برخورد قضات با مردم را ازمهمترین خواسته های مردم از مسوولان دستگاه قضا عنوان کرد و افزود: وجود اطاله دادرسی و برخورد منفی برخی از قضات با مردم باعث شده است که مردم نتوانند از حق خود به صورت آزادانه در دادرسی ها دفاع کنند.

این عضو کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس، عزل و نصب ها و نحوه نقل و انتقال قضات در قوه قضائیه را از دیگر مشکلات موجود در دستگاه قضا عنوان کرد و خاطرنشان کرد: باید راه حل هایی برای حل این مشکلات در لوایحی مثل برنامه پنجم دیده شود.وی با اشاره به مشکلات مالی دستگاه قضایی، اظهار کرد: باید توجه خاصی در لایحه برنامه پنجم نسبت به افزایش بودجه این دستگاه علی الخصوص به حقوق قضات و کارمندان می شد که الان در این لایحه به این موارد توجه نشده است.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet