هدر موبایل
1389/03/03 11:53:00
سرویس فرهنگی
عضو کمیسیون امنیت ملی:

سوم خرداد به عنوان یک حقیقت کم نظیر در تاریخ باقی خواهد ماند

**یکی از فرماندهان عملیات هوایی بیت المقدس که این عملیات منجر به فتح خرمشهرشد، اعلام کرد: آزادی خرمشهر به عنوان یک برگ زرینی در طول تاریخ ملت ایران باقی خواهد ماند.

"محمدکریم عابدی" در گفت وگو با خبرنگار خانه ملت، در پاسخ به این پرسش که فتح خرمشهر در سوم خرداد سال 61 چه درسی به ما می دهد، گفت: روز سوم خرداد بعنوان یک روز بزرگ است که خداوند سبحان برملت ایران منت گذاشت و رزمندگان اسلام  را یاری رساند تا در مقابل دشمنان تا دندان مسلح پیروز شوند.

نماینده فردوس و طبس در مجلس شورای اسلامی با اعلام اینکه روز سوم خرداد به عنوان یک یوم الله است، خاطرنشان کرد: این روزمصادف است با نتیجه نهایی عملیات بیت المقدس که منجر به آزاد سازی خرمشهردرمقابل دشمنان شد.

وی براین اساس تصریح کرد: روز سوم خرداد به عنوان یک حقیقت کم نظیر در تاریخ چند هزار ساله ایران باقی خواهد ماند.

عابدی دلیل این امر را دفاع از خود در مقابل دشمنان متجاوزعنوان کرد و یادآورشد: بعد از پیروزی انقلاب اسلامی ما اعلام کردیم که دکترین ما در عرصه نظامی، دکترین دفاعی است و ما قصد حمله به هیچ کشوری را نداشته و نخواهیم داشت و اما از کشور خود در مقابل بیگانگان ومتجاوزان با تمام وجود دفاع خواهیم کرد.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس خاطرنشان ساخت: با وجود اعلام داشتن دکترین دفاعی در عرصه نظامی، باشگاه صهیونیستی جهان به سرکردگی آمریکا و انگلیس رها نکرده و خواستند ایران را تجزیه بکنند  و در این راستا از رژیم بعثی صدام خواستند که به ایران حمله کنند.

عابدی در این راستا از آزادی خرمشهر به عنوان  یک درس توحیدی نام برد و اظهارکرد:اگر ملتی با وحدت پشت سر  رهبری بایستد اراده الهی هم شامل حال آنها خواهد شد و خواهند توانست در مقابل دشمنان ایستادگی کنند.

وی با بیان اینکه آزادی خرمشهر نشان داد که همه چیز در گروه اراده خدا است، خاطرنشان کرد: به همین دلیل است که امام (ره) آن جمله تاریخی و عرفانی را فرمودند که «خدا خرمشهر را آزاد کرد».

عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس اظهار کرد: امام با این جمله عرفانی خود خطاب به رزمندگان اسلام  فرمودند که این پیروزی نباید شما را مغرور کند چرا که پیروزی بزرگی در راه است.

وی سپس با اعلام اینکه رژیم بعثی صدام  برای حفظ خرمشهر از مدرن ترین تکنولوژی ها و تکنیک های روز استفاده می کرد، خاطرنشان ساخت: این تکنولوژی ها به حدی صدام را مغرور کرده بود که صدام در یک جنگ روانی اعلام کرد که اگر ایران بتواند خرمشهر را آزاد کند کلید بصره را به ایران می دهد.

عابدی در این شرایط آزادی خرمشهر را بسیار مهم دانست و اظهار کرد: عملیات بیت المقدس که در فاصله کمی از عملیات فتح المبین آغاز شد یک عملیات بسیار ارزشمندی است که رزمندگان اسلام توانستند با عبور از کارون و با استفاده از تاکتیک ها و تکنیک ها و رعایت کامل اصول جنگی، خرمشهر را آزاد کنند.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet