هدر اصلی
1389/03/03 12:55:00
سرویس دیگر رسانه‌ها
کوهکن:

بیانیه تهران تاکتیک مدبرانه نظام اسلامی در مقابل غرب است

**عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی گفت: بیانیه تهران تاکتیک مدبرانه نظام اسلامی در مقابل غرب است.

به گزارش فارس، محسن کوهکن نماینده مردم لنجان در خانه ملت صبح امروز با حضور در جلسه هفتگی جامعه اسلامی اصناف و بازار تهران درباره مسائل جاری کشور به سخنرانی پرداخت.

وی با اشاره به نوع نگاه غرب به پرونده هسته‌ای و تناقضات رفتاری کشورهای غربی در مورد ایران، گفت: دیدگاه غرب نسبت به پرونده هسته‌ای ایران از بالا است و غربیان در تمامی مذاکرات هسته‌ای درصدد القا نظرات خود به جمهوری اسلامی هستند که به جزء دوره کوتاهی که ما در مسائل هسته‌ای به عقب‌نشینی وادار شدیم، در تمامی مذاکرات، مسئولان امر یک قدم از مواضع جمهوری اسلامی و ملت ایران عقب نشینی نکرده‌اند.

این نماینده اصولگرای مجلس تصریح کرد: کشورهای غربی در ابتدای دستیابی خود به دانش اتمی اساسا فعالیت در این زمینه را محدود به چند کشور می‌دانستند و اجازه فعالیت به دیگر کشورها را نمی‌دادند.

کوهکن در ادامه افزود: کشورهای غربی با عدم مهلت به نظام برای فعالیت هسته‌ای درصدد تغییر مسیر پرونده ایران از مسیر درست بودند.

وی ادامه داد: از آغاز فعالیت جمهوری اسلامی ایران در مورد مسائل هسته‌ای آن‌ها ابتدا به دنبال تعلیق، تعطیلی و انهدام دستاوردهای هسته‌ای ما بودند اما پافشاری مسئولان نظام، آنها را از مواضع خصمانه خود به عقب‌نشینی واداشت.

کوهکن پایمردی در دستیابی به انرژی را ویژگی مثبت احمدی نژاد دانست و اظهار داشت: دستیابی همه‌جانبه نظام اسلامی در شرایط تحریم به انرژی هسته‌ای و گرفتن ابتکار عمل این مسائل در اختیار ایران از ویژگی‌های بارز دولت احمدی نژاد است.

نماینده مردم لنجان در خانه ملت با بیان اینکه بیانیه تهران تاکتیک مدبرانه نظام اسلامی در مقابل غرب است، تاکید کرد: نتیجه این تاکتیک و ابتکار عمل این بود که کشورهایی که در گذشته در کنار قدرت‌های بزرگ برعلیه ما اجماع کردند، در حال حال به حمایت از ما پرداخته‌اند.

کوهکن با اشاره به اینکه آمریکا در شرایط حاضر با دستپاچگی و اتهام افکنی علیه ایران به دنبال دستیابی به برنامه‌های خصمانه خود است، افزود: جمهوری اسلامی با اتکا به بیانیه تهران و ابتکار عمل در مسائل هسته‌ای از موضع اقتدار حرکت می‌کند.

وی تصریح کرد: در حال حاضر کشورهای غربی باید واقعیت جمهوری اسلامی که همان اقتدار همه جانبه در منطقه است را بپذیرند و با ایجاد جبهه جنگ نرم به دنبال نابودی نظام اسلامی نباشند.

این فعال سیاسی اصولگرا در ادامه با بیان اینکه حمایت همه‌ جانبه آمریکا از فرزند نامشروعش اسرائیل باید کشورهای عربی را متنبه کند، تصریح کرد: ارتباط با جمهوری اسلامی برای آنها بهتر است؛ چرا که در آینده نزدیک قدرت اول منطقه ایران است.

کوهکن در ادامه در پاسخ به سوال یکی از حاضران در مورد طرح‌های مجلس برای مبارزه با مواد مخدر، گفت: در گذشته با توجه به اینکه مواد مخدر از مرزهای شرقی وارد می‌شد یک جنگ تمام عیار توسط نیروی انتظامی با قاچاقچیان شکل می‌گرفت اما در حال حاضر با توجه به شیمیایی شدن مواد مخدر جدید و ساخت آن در آزمایشگاه‌های زیر زمینی مبارزه با این امر بسیار سخت شده است.

وی ادامه داد: به همین دلیل نیروی انتظامی با تدوین برنامه‌های جدید همچون مبارزه با شرکت‌های هرمی درصدد مقابله با این نوع اقدامات دشمن برای انحراف جامعه است.

کوهکن در پاسخ به سوال دیگری در مورد اقدامات اخیر سران فتنه در برگزاری جلسات محفلی، گفت: هرگونه اقدام سران فتنه، بازگشت به حرکات فتنه‌انگیز سال گذشته است و ملت نیز با توجه به اقدامات غیرقانونی این جریان، از آنها حمایت نخواهند کرد.

 

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet