هدر اصلی
1389/03/03 13:18:00
سرویس دیگر رسانه‌ها
ابوترابی‌فرد تاکید کرد:

محور قرار دادن اصل ولایت فقیه از سوی همه‌ی جریانات و گروه‌های سیاسی

**نایب رییس مجلس شورای اسلامی با تاکید بر محور قرار دادن اصل ولایت فقیه از سوی همه‌ی جریانات و گروه‌های سیاسی، گفت: اگر این اصل به شایستگی مورد توجه قرار گیرد وحدت و همگرایی ملی در مقام عمل بین همه‌ی سلایق که به انقلاب و امام(ره) و اسلام اعتقاد دارند به وجود خواهد آ‌مد.

حجت‌الاسلام‌والمسلمین سیدمحمدحسن ابوترابی‌فرد در گفت‌وگو با ایسنا، ‌با اشاره به این که در آستانه سالگرد ارتحال حضرت امام(ره) و 15 خرداد به عنوان مبداء انقلاب قرار داریم، در عین حال یکی از مهم‌ترین و کلیدی‌ترین نیازهای سیاسی کشور را برجسته‌ کردن اصول و مبانی انقلاب اسلامی و ارزش‌های متعالی نهفته شده در درون انقلاب عنوان کرد.

عضو هیات رییسه فراکسیون اصولگرایان مجلس با بیان این که این مبانی، اصول و ارزش‌ها در اندیشه، راه، سخن و قلم بنیان‌گذار انقلاب به زیبایی تجلی و تجسم یافته است، گفت: یکی از مهم‌ترین اصول و مبانی مهم در این راستا که رمز وحدت و انسجام ملی و رکن اسلامیت و اقتدار و استقلال نظام است، اصل ولایت فقیه و محور قرار دادن فقیه عادل و هوشمند است.

به اعتقاد نایب رییس مجلس شورای اسلامی، اگر این اصل به شایستگی مورد اهتمام قرار گیرد دستاوردهای ارزشمندی همچون وحدت ملی در مقام عمل به دست خواهد آورد و همه‌ گروه‌ها و جریانات سیاسی و سلایق مختلف و همه کسانی که به انقلاب و راه حضرت امام(ره) اعتقاد واقعی دارند و از پیروان راستین ایشان هستند در حول این محور به وحدت کلمه خواهند رسید.

ابوترابی‌فرد هم‌چنین با تاکید بر این که با این وحدت و انسجام وزن سیاسی و اقتدار نظام و بالندگی جمهوری اسلامی به طراز بالایی خواهد رسید که زیبنده‌ یک نظام برآمده از اراده‌ی ملی و متکی بر آموزه‌های دینی باشد، اظهار داشت: در کنار این گام مهم با توجه به شرایط امروز جامعه و منطقه و دسیسه‌های نظام سلطه و استکبار جهانی، هماهنگی و همراهی قوای سه گانه در راستای سیاست‌های کلان ابلاغی نظام جمهوری اسلامی به منظور افزایش کارآیی انقلاب، ضرورت دارد.

نایب رییس مجلس شورای اسلامی در پایان گفت‌وگوی خود با ایسنا خاطرنشان کرد: قوای سه گانه و مسوولان این قوا باید این موضوع را مورد توجه جدی قرار دهند، چرا که این مساله از مهم‌ترین نیازهای امروز کشور است.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet