هدر موبایل
1389/03/03 17:21:00
سرویس سیاسی
عابدی:

تصمیم به استقرار سپر موشکی در فلسطین برای تحت شعاع قرار دادن بیانیه تهران است

**عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی تخصیص بودجه به استقرار سپر موشکی در فلسطین توسط کنگره آمریکا را با موضوع پرونده هسته ای ایران مرتبط دانست.

محمد کریم عابدی در گفتگو با خانه ملت، در خصوص تصمیم کنگره آمریکا به تخصیص بودجه برای استقرار سپر موشکی در سرزمین های اشغالی فلسطین گفت: هدف آمریکا از استقرار سپر موشکی در فلسطین همانند استقرار سپر موشکی در اروپا حمایت بی چون و چرا از رژیم صهیونیستی است و تحت فشار لابی این رژیم تن به این کار داده است.

وی با بیان اینکه مجلس استقرار این سپر موشکی را محکوم می کند افزود: این تصمیم آمریکا نه تنها به نفع رژیم جعلی اسراییل نیست؛ بلکه به مثابه کوبیدن میخ به تابوت اسراییل است.

عابدی در پاسخ به این سئوال که آیا تخصیص بودجه به استقرار سپر موشکی در فلسطین توسط کنگره آمریکا و ایران را تهدید در منطقه با بیانیه تهران مرتبط است ؟ گفت: مسلما این تصمیم با بیانیه تهران بیارتباط نیست و برای تحت شعاع قرار دادن توافق هسته ای تهران است .

وی افزود: آمریکایی ها در پرونده هسته ای انتظاراتی از ما داشتند که غیرقابل اجرا بود و توافق هسته ای تهران راه حل منطقی برای پرونده هسته ای است.

نماینده مردم طبس، فردوس هدف از استقرار سپر موشکی را در جهت تحت فشار قرار دادن ایران و ایجاد ایران هراسی در منطقه دانست.

وی تاکید کرد، این گونه اقدامات بیشتر جنبه تبلیغاتی دارد و با هدف القاء تهدیدآمیز بودن فعالیت های صلح آمیز هسته ای صورت می گیرد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet