هدر اصلی
1389/03/03 18:22:00
سرویس کمیسیون ها
نمایندگان استان خراسان‌جنوبی:

سال همت و کار مضاعف باید از شعار به شعور تبدیل شود

**مقام‌ معظم‌ رهبری‌ امسال‌ را سال‌ همت‌ مضاعف‌ و کار مضاعف‌ قرار دادند. در متن‌ فرمایشات‌ ایشان‌ آمده‌ که‌ کار جدید، کار بهتر؛ یعنی هم کار بیشتر و هم‌ بهره‌وری‌ بیشتر. البته این‌ مضاعف‌ بودن به‌ معنای‌ دقیقاً دو برابر نیست‌ که‌ کسی‌ بگوید من‌ که‌ دوازده‌ ساعت‌ کار می‌کردم‌ حالا باید بیست‌ و چهار ساعت‌ کار کنم؛ نه‌، منظور کمی‌ نیست‌، منظور کیفی‌ است. حدود ۲ ماه از زمان انتشار شعار امسال گذشته و حالا باید ببینیم که در این مدت تا چه اندازه به این شعار عمل شده و یا چقدر به آن نزدیک شده‌ایم. با نمایندگان استان

 حسین ابراهیمی نماینده مردم بیرجند معتقد است کار مجلس نفسگیر است و وقتی برای نماینده باقی نمی‌گذارد به این دلیل که یک نفر نه تنها نماینده یک حوزه است بلکه نماینده یک کشور نیز محسوب می‌شود.

به گفته این عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی، پاسخگویی به مراجعاتی که به نماینده می‌شود مشکل است. این در حالی است که کار کمیسیون‌ها نیز 2 برابر شده و تقریباً تعطیلات را صفر کرده است به این ترتیب که ما چهار هفته کار می‌کنیم و یک هفته تعطیل هستیم و از طرف دیگر جلسات مجلس رأس ساعت هشت شروع و تا ساعت 12 ادامه دارد.

ابراهیمی می‌گوید: «علاوه بر کمیسیون‌ها کمیته‌ها نیز هستند بنابراین وقت زیادی صرف این دو کار می‌شود، علاوه بر این ملاقات‌های مردمی و نامه‌های زیادی که به دفتر نماینده فرستاده می‌شود نیز نیازمند وقت است، با این حال باید همت و کارمان را بیش از این کنیم و باید بیشتر کار کنیم تا در خدمت‌رسانی به مردم درست عمل کنیم.»

همت مضاعف و کار مضاعف یعنی اینکه از قوانین عبور نکنیم

در همین حال یکی دیگر از نمایندگان استان، بر این باور است که مجلس شورای اسلامی در این رابطه کار جدی انجام داده و نشانه همت مضاعف و کار مضاعف در افزایش ساعات کار کمیسیون‌ها دیده می‌شود.

محمدکریم عابدی نماینده مردم فردوس، طبس و سرایان در خانه ملت، با اشاره به اینکه مجلس بسیاری از طرح‌های مهم را در اولویت قرار داده، می‌افزاید: «این شعارها فقط برای یک‌سال نیست بلکه باید در تمامی سال‌ها به کار برده شود و باید آنها را به شعور و علم تبدیل کنیم. بسیاری از استان‌ها طرح توسعه ندارند و یکی از کارهایی که در سال همت و کار مضاعف انجام دادیم تصویب طرح توسعه شهرستان‌های سرایان و سربیشه بود.»

عابدی معتقد است همت مضاعف و کار مضاعف یعنی اینکه از قوانین عبور نکنیم و در هر جایگاهی که هستیم صادقانه به مردم خدمت کنیم.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet