هدر اصلی
1389/03/04 07:58:00
سرویس سیاسی
اسماعیلی به خانه ملت خبرداد

معلق ماندن جلسات هیات مرکزی نظارت بر انتخابات شوراها

**سخنگوی هیات مرکزی نظارت بر انتخابات شوراها گفت: تا تعیین تکلیف طرح تمدید ۲ ساله دوره فعلی شوراها، جلسات هیات مرکزی نظارت بر انتخابات شوراها برگزار نمی شود.

"ولی اسماعیلی" نماینده گرمی در مجلس در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت با بیان اینکه طرح تمدید 2 ساله دوره فعلی شوراهای اسلامی شهر و روستا چندی پیش در کمیسیون شوراها و امور داخلی مجلس تصویب شد، گفت: در صورتی تصویب نهایی این طرح در مجلس دوره فعلی شوراها 2سال تمدید خواهد شد و انتخابات شوراهای دوره چهارم همزمان با انتخابات ریاست جمهوری دوره یازدهم برگزار می شود.

به گفته وی این طرح پیشنهاد شورای عالی استانها بوده است.

سخنگوی هیات مرکزی نظارت بر انتخابات شوراها با بیان اینکه این هیات بیش از 2 ماه است که جلسه ای برگزار نکرده ، افزود: وظیفه این هیات انتخاب 3 نماینده مجلس در هر استان به عنوان ناظر بر هیات مرکزی انتخابات درهر استان می باشد و در واقع وظایف تایید و یا رد صلاحیت داوطلبان و تایید و یا ابطال انتخابات در سراسر کشور را بر عهده دارد و مانند شورای نگهبان در انتخابات مجلس و ریاست جمهوری عمل می کند.

اسماعیلی افزود: اسد ا... بادامچیان و حسین فدایی نمایندگان تهران، سید فاضل موسوی نماینده خدابنده ، حسین نوروزی نماینده رباط کریم پنج عضو هیات مرکزی نظارت بر انتخابات شوراها هستیم که در مرداد ماه سال گذشته برای نظارت بر انتخابات شوراها دوره چهارم انتخاب شدیم.

وی تصریح کرد: قرار بود انتخابات شوراهای دوره چهارم در اواخر سال 1389 برگزار شود که در صورت تصویب نهایی طرح تمدید 2 ساله شوراها در مجلس برگزاری این انتخابات به تعویق می افتد بنابراین فعلاً نیازی به فعالیت هیات مرکزی نیست.

سخنگوی هیات مرکزی نظارت برانتخابات شوراها تصریح کرد: در صورت عدم رای مثبت نمایندگان به طرح مذکور درمجلس هیات مرکزی آمادگی برگزاری انتخابات دوره چهارم شوراها در موعد قانونی خود را دارد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet