هدر اصلی
1389/03/04 10:44:00
سرویس صحن

تصویب یک فوریت طرح تامین وسایل کمک توانبخشی

**مجلس شورای اسلامی یک فوریت طرح تامین وسایل کمک توانبخشی مورد نیاز جانبازان و معلولین را تصویب کرد.

به گزارش خبرنگار خانه ملت، نمایندگان مجلس در ادامه جلسه علنی روز سه شنبه 4 خرداد ماه به بررسی طرح دو فوریتی تامین وسایل کمک توانبخشی مورد نیاز جانبازان و معلولین پرداختند و ابتدا با دو فوریت طرح مزبور مخالفت کردند اما یک فوریت این طرح با 130 رای موافق به تصویب نمایندگان مجلس رسید.

در مقدمه توجیهی این طرح آمده است: با عنایت به مشکلات عدیده جانبازان و معلولان عزیز در جهت تهیه وسایل کمک توانبخشی از قبیل ویلچر، عصا، سمعک، ارتز، پرتز، کاشت حلزون، دستگاه های بهدید و برجسته نگار، کامپیوتر نابینایان و نرم افزارهای مربوط به نابینایان، از یک طرف بنیاد شهید و امور ایثارگران و سازمان بهزیستی و جمعیت هلال احمر کشور توان کافی در تامین نیاز ایشان ندارند و از طرف دیگر تولیدات داخلی کفایت لازم را از نظر کیفی و حجم تولیدات برای پاسخگویی به این نیاز را ندارد. برای رفع این نشکل این طرح با قید دو فوریت تقدیم می شود.

در صورت تصویب نهایی این طرح که به امضا 58 نماینده رسیده است، دولت موظف می شود به منظور تامین کمبود ویلچر خاص معلولین و جانبازان قطع نخاعی وسایل کمک توانبخشی مورد نیاز جانبازان و معلولان تحت پوشش بنیاد شهید و امور ایثارگران و سازمان بهزیستی کشور و جمعیت هلال احمر جمهوری اسلامی ایران مبلغ 800 میلیارد ریال از جزء (5) ردیف 520000 قانون بودجه سال 1389 کل کشور کسر و در قالب جزء جدیدی ذیل ردیف فوق با عنوان تامین وسایل کمک توانبخشی مورد نیاز جانبازان و معلولین با نظر معاونت برنامه ریزی و نظارت راهبردی ریاست جمهوری هشتاد درصد به نسبت مساوی بین بنیاد شهید و امور ایثارگران و سازمان بهزیستی کشور و بیست درصد به جمعیت هلال احمر جمهوری اسلامی ایران توزیع نماید.

براین اساس معاونت برنامه ریزی و نظارت راهبردی ریاست جمهوری موظف است سایر اجزاء ذیل ردیف 520000 را در اجرا این قانون متناسبا تعدیل نماید.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet