هدر اصلی
1389/03/04 10:34:00
سرویس صحن
رییس مجلس تاکید کرد:

تاسیس بانک باسهام‌خارجی بیش‌از 40درصد نیازمند اجازه مجلس

**رییس مجلس شورای اسلامی با تایید نظر "الیاس نادران" تاکید کرد: در صورتی که سهم طرف خارجی برای تاسیس بانک مشترک در ایران بیش از ۴۰ درصد باشد، نیازمند مصوبه مجلس است.

به گزارش خبرنگار خانه ملت، "الیاس نادران" در زمان بررسی جزئیات لایحه الحاق یک تبصره به قانون اصلاح موادی از قانون برنامه چهارم توسعه اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی جمهوری اسلامی ایران و اجرای سیاست‌های کلی اصل 44 قانون اساسی طی تذکری گفت: طبق قانون پولی بانکی موجود کشور سهام خارجیان در بانک مشترک ایرانی و خارجی اگر بیش از 40 درصد بشود، نیازمند  مصوبه مجلس است.

نادران تصریح کرد: ما با این الحاقیه طرف خارجی را از محدودیت سقف سرمایه گذاری  مستثنی کرده ایم به این معنا که سهام خارجی می تواند بیش از 50 درصد بشود ولی اگر خواست بیشتر از 50 درصد بشود باید مجوز تاسیس را از مجلس بگیرد.

وی خاطرنشان ساخت: حذف تایید شورای پول و اعتبار برای تاسیس بانک مشترک و ارجاع آن به مجلس،  مشکل قانونی این طرح را حل خواهد کرد.

"علی لاریجانی" در پاسخ به تذکر این نماینده، با تایید اینکه اگر سهم خارجی در تاسیس بانک مشترک بیش از 40 درصد شد باید دولت آن را به مجلس بیاورد تا تصویب شود، یادآور شد: این مساله باید در مذاکرات مکشوف باشد.

وی در عین حال خاطرنشان ساخت: این مساله اگر چه در لایحه دولت نیامده اما چون در صورت مذاکرات هنگام تصویب قانون مطرح شده است، حکم قانون را دارد.

لاریجانی تاکید کرد: دولت باید برای تاسیس بانکهای مشترک خارجی که سهم طرف خارجی در سرمایه گذاری بیش از 40 درصدی باشد، از مجلس کسب اجازه کند.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet