هدر اصلی
1389/03/04 11:19:00
سرویس صحن
مجلس مصوب کرد

صدور جریمه رانندگی فقط توسط افسران آموزش دیده

**با رای مجلس شورای اسلامی، افسران کادر و پیمانی راهنمایی و رانندگی نیروی انتظامی که برای تشخیص تخلفات مربوط به حمل و نقل و عبور و مرور تعیین شده و آموزش لازم را دیده اند مجاز هستند، تخلفات مربوطه را وفق قانون تشخیص داده و جریمه صادر نمایند.

به گزارش خبرنگار خانه ملت، نمایندگان مجلس در ادامه جلسه علنی روز سه شنبه 4 خرداد ماه به بررسی جزییات لایحه رسیدگی به تخلفات رانندگی پرداختند و با تصویب ماده 1 این لایحه مقرر کردند، کلیه رانندگان، سرنشینان وسایل نقلیه، متصدیان حمل و نقل زمینی، عابرین پیاده و فعالان در حوزه حمل و نقل و عبور و مرور مشمول این قانون هستند.

براساس مصوبه مجلس، به افسران کادر و پیمانی راهنمایی و رانندگی نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران که برای تشخیص تخلفات مربوط به حمل و نقل و عبور و مرور تعیین شده و آموزش لازم را دیده اند اجازه داده می شود تخلفات مربوطه را وفق قانون تشخیص داده و قبض جریمه صادر نمایند.

بر این اساس، نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران برای مدت حداکثر ده سال می تواند به درجه داران کادر راهنمایی و رانندگی که دارای دیپلم کامل متوسه و گواهینامه رانندگی (ب) یک و یا معادل آن و نیز ده سال سابقه خدمت متوالی در راهنمایی و رانندگی بوده و آموزش لازم را دیده باشند اختیارات و وظایف مندرج در این ماده را از لحاظ تشخیص تخلف و صدور قبض جریمه تفویض نماید و در موارد خاص و ضروری از افسران کادر و پیمانی سایر بخشهای نیروی انتظامی که آموزش لازم را دیده اند استفاده نماید.

طبق مصوبه مجلس، به نیروی انتظامی اجازه داده می شود حداکثر ده سال پس از تاریخ لازم الاجرا شدن این قانون تا جایگزینی افسران کادر و پیمانی از افسران وظیفه جهت اجراء این ماده بهره گیری کند.

همچنین راهنمایی و رانندگی مجاز است از گزارش داوطلبان مورد تایید که دارای حداقل مدرک تحصیلی کارشناسی بوده و دوره آموزش لازم را دیده باشند به صورت رایگان در تشخیص تخلف و صدور قبض جریمه توسط ماموران این ماده استفاده نماید.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet