هدر موبایل
1389/03/04 12:56:00
سرویس دیگر رسانه‌ها
عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس:

بیانیه تهران پیش نویس قطعنامه آمریکا علیه ایران را با چالش روبرو کرد

**عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی گفت: بیانیه اجلاس سه جانبه تهران، پیش نویس قطعنامه آمریکا علیه ایران را با چالش روبرو کرد.

محمد کرمی راد در گفت و گو با ایرنا افزود: آمریکا پیش نویس این قطعنامه را از حدود هشت ماه پیش دنبال کرد و درصدد اجماع عمومی کشورهای جهان بر ضد ایران بود که با تدابیر خوب ایران اسلامی این هدف شوم ، تا حدود زیادی خنثی شد.

وی با بیان اینکه اکنون چین ، برزیل ، ترکیه ، روسیه و برخی از کشورهای آمریکای لاتین موافق فعالیتهای هسته ای صلح آمیز ایران هستند، گفت: قطعا پیش نویس قطعنامه آمریکا برای رای گیری مخالفانی نیز خواهد داشت.

نماینده مردم کرمانشاه در مجلس با تاکید بر اینکه اکنون جهان در خصوص فعالیتهای صلح آمیز هسته ای ایران به اجماع رسیده است، افزود: برغم تمام تحریمها و فشارهای سیاسی، حرکات استراتژیکی و تاکتیکی مسوولان کشورمان در این زمینه با درایت بود.

وی در خصوص بیانیه تهران ادامه داد: برزیل و ترکیه دو کشور دارای اعتبار جهانی وعضو شورای امنیت هستند و بیانیه ای که از سوی سه کشور حاضر در اجلاسیه تهران صادر شد علاوه براثبات حقانیت ایران در مسئله هسته ای، توانست از لحاظ جو عمومی و روانی از حرکت رو به جلوی استکبار پیشگیری کند.

کرمی راد خاطرنشان کرد: آمریکا و برخی از کشورهای جهان که دارای فناوری هسته ای در کشور خود هستند، تمام تلاششان این است که این علم را در انحصار خود قرار دهند و این امر سبب شد از ابتدا، فشارهای سیاسی مضاعفی بر فعالیتهای صلح آمیز هسته‌ای ایران وارد کنند تا شکل نگیرد.

وی در ادامه با بیان این مطلب که دو سال تعلیق داوطلبانه در این راستا به ضرر ایران تمام شد، گفت: بعد به این نتیجه رسیدیم که داشتن انرژی هسته‌ای حق مسلم کشور ماست، چرا که هم معاهدات ‎ NPTرا امضا کردیم و هم در آژانس بین‌المللی انرژی هسته‌ای عضو شدیم.

این نماینده مجلس در پایان اظهار داشت: اکنون نیز ایران پرچمدار شکست یکه تازیها و انحصار طلبی‌های آمریکا در جهان است و امروزه بسیاری از کشورها به تبعیت از ایران، به خودباوری رسیدند و در مقابل این انحصار طلبی‌ها ایستادگی می کنند.

نشست سه جانبه ایران، ترکیه و برزیل درباره تبادل سوخت 20 درصد ، بیست و هفتم اردیبهشت ماه جاری به میزبانی تهران برگزار شد که با توافق سه جانبه به کار خود پایان داد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet