هدر اصلی
1389/03/04 12:49:00
سرویس اقتصادی
مصباحی مقدم در تشریح فعالیت‌های مجلس در مبارزه با مفاسد اقتصادی خبر داد

بازپس گیری زمینهایی به ارزش یک‌هزارو70میلیاردتومان از زمین‌خواران

**عضو ستاد مبارزه با مفاسد اقتصادی مجلس گفت: با فعالیت های مثبت ستاد مبارزه با مفاسد اقتصادی در سال گذشته، زمینهایی تا ارزش یک هزار و ۷۰ میلیارد تومان از زمین خواران پس گرفته شد.

"غلامرضا مصباحی مقدم" در حاشیه جلسه علنی روز سه شنبه 4 خرداد ماه در جمع خبرنگاران پارلمانی گفت: ارزش زمین هایی که توسط ستاد مبارزه با مفاسد اقتصادی مجلس از زمین خواران گرفته شده یک هزار و 70 میلیارد تومان داده است.

وی از قوانین مبارزه با پولشویی و شفاف سازی فعالیت های عادی و اقتصادی به عنوان قانون های مجلس برای مبارزه با مفاسد اقتصادی یاد کرد و اظهار داشت: در آخر قانون اصل 44 هم چگونگی واگذاری شرکت هایی که دچار فساد می شوند، از طریق سازمان بورس آمده است.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس افزود: قانون طرح ارائه دارایی های مسئولان کشور اعم از نمایندگان مجلس، وزراء، مدیرکل ها، ائمه جمعه، استانداران و قضات هم در مجلس هفتم تصویب شد که شورای نگهبان موادی از قانون را خلاف قانون تشخیص داده بود.

وی یادآور شد: مجلس همچنین درخصوص اعلام اسامی مفسدان اقتصادی با الحاقیه ای به قانون مجازات اسلامی اقدامات مثبتی در این زمینه انجام داده، به نحوی که هر مورد که جرم مفسدان اقتصادی قطعی شود می بایست نام آنها اعلام شود.

مصباحی مقدم تصریح کرد: کمیسیون اصل 90 مجلس درخصوص مبارزه با مفاسد اقتصادی در سال 87 گزارشی از زمین خواری ارائه کرد که برای بررسی قضایی ارجاع شد و کمیته مبارزه با مفاسد اقتصادی تشکیل شد.

عضو ستاد مبارزه با مفاسد اقتصادی گفت: مجلس همچنین مواردی را که دارای نقایص قانونی بوده در لوایح و طرح ها مورد پیگیری قرار داده است.

وی یادآور شد: مجلس هفتم و هشتم با قدرت پیگیر جدی مبارزه با مفاسد اقتصادی بوده و با اعمال نظارت توانسته اند کارهای مثبتی را به انجام برسانند.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس اظهار داشت: زدن اتهام دانه درشت به خودی خود اتهام است و نیازمند بررسی است که باید قوه قضائیه انجام دهد.

وی خاطرنشان ساخت: تاکید ما در کوتاه شدن زمان دادرسی است، اگر کوتاه نشود مفسدان احساس می کنند حاشیه امن دارند و این حاشیه به رشد و توسعه فساد کمک می کنند.

این نماینده مجلس درخصوص رقم دانه درشت تصریح کرد: ارقامی که بالای 10 میلیارد تومان به بالا باشد مشمول دانه درشت است.

وی درخصوص عملکرد ستاد مبارزه با مفاسد اقتصادی گفت: این ستاد هر هفته تشکیل جلسه می دهد و معوقات بانکی، رسیدگی تفصیلی، زمین خواری و ... مورد بررسی قرار می دهد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet