هدر اصلی
1389/03/04 14:59:39
سرویس کمیسیون ها
کعبی تاکید کرد:

دولت برای مبارزه با گرد و غبار وارد عمل شود

**نماینده مردم آبادان ضمن انتقاد از عملکرد دولت در پیشگیری از بروز پدیده گرد و غبار، گفت: دولت تا آنجا که امکان دارد باید در این خصوص با مسئولان عراقی به رایزنی بپردازد و یا خود راسا وارد عمل شود.

عبدالله کعبی نماینده مردم آبادان در گفتگو با خبرنگار خانه ملت در پاسخ به سئوالی در خصوص رسیدگی به موضوع گرد و غبارها و اقدامات دولت و مجلس در این خصوص، اظهار داشت: ما چندین بار این موضوع را از وزیر امور خارجه سئوال کردیم و این بحث را با رئیس سازمان محیط زیست و همچنین سایر وزیران در میان گذاشتیم؛ به گونه ای که مصوبه ای هم تدوین شد اما تاکنون در حل این بحران اتفاق عملی خاصی رخ نداده است.

وی افزود: عراقی ها آنقدر درگیر مسائل خود هستند که فکری برای گرد و غبارها نمی کنند و کشور ما نیز که در همسایگی آنان قرار دارد، در حال تحمل مشکلات بسیاری است به نحویکه بیماریها، تعطیلی ادارات و مختل شدن پروازها گریبانگیر مردم ما به ویژه در استانهای جنوبی و غربی شده است.

نماینده مردم آبادان ضمن انتقاد نسبت به اقدام دولت در خصوص خارج کردن آبادان و خرمشهر از لیست شهرهای محروم کشور، گفت: به جای ایجاد انگیزه برای مردم، این شهرها از لیست شهرهای محروم خارج شده اند و اکنون علاوه بر تحمل گرد و غبار، یکسری امکانات از مردم این مناطق گرفته خواهد شد و مالیات آنان نیز مضاعف می شود.

کعبی در ادامه با اشاره به کمبود امکانات در مناطقی که بیشتر درگیر گرد و غبارها هستند، تصریح کرد: در زمینه مقابله با گرد و غبارها، وزارت بهداشت حتی ماسک هم در اختیار مردم قرار نداده است؛ در حالیکه اگر چنین اتفاقی در تهران رخ دهد، به سرعت ستاد مبارزه با بحران تشکیل خواهد شد.

نماینده مردم آبادان همچنین با اشاره به سفر دیروز رئیس جمهور به خرمشهر، به وجود گرد و غبار در این شهر اشاره کرد و گفت: به دلیل گرد و غبار موجود رئیس جمهور مجبور شد زود به تهران بازگردد اما مردم هر روز با این مشکل مواجه هستند.

وی ضمن تاکید بر قرار دادن امکانات بهداشتی توسط دولت در اختیار مردم، خاطرنشان کرد: دولت باید تا آنجا که امکان دارد با مسئولان عراقی در خصوص ماش پاشی رایزنی کند و یا خود راسا برای این منظور وارد عمل شود.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet