هدر موبایل
1389/03/04 14:58:00
سرویس دیگر رسانه‌ها
یک نماینده اصولگرای مجلس:

بعضی ملاحظات هیات رییسه در شان نظام پارلمانی ما نیست

**نماینده‌ی مردم تفت و میبد در خانه ملت تصریح کرد: برخی ملاحظات هیات رییسه مجلس در شان نظام پارلمانی ما نیست.

حجت‌الاسلام سید جلال یحیی‌زاده در گفت‌وگو با ایسنا، در ارزیابی از عملکرد هیات رییسه مجلس در آستانه‌ی انتخابات جدید آن،اظهارداشت: قطعا رییس مجلس هیچ تغییری نخواهد کرد و در بحث منشی‌ها و کارپرداز‌ی‌ها هم مانند سال‌های گذشته احتمالا تغییراتی صورت می‌گیرد.

وی همچنین خاطرنشان کرد:هیات رییسه مجلس وظیفه‌ی ویژه‌ای دارد که مشخصا قطع بعضی امتیازها، ایجاد و برقراری نظم و جلوگیری از تاخیر و غیب‌ها است، هرچند که موجب شود که در پایان سال انتخاب نشوند.

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس تصریح کرد: این‌که این افراد هر سال نیاز به رای ما دارند، نباید موجب شود که ملاحظه‌ی ما را کرده و برخورد قاطعی با غیبت‌ها و تاخیر‌ها نداشته باشند،‌ ضمن آنکه همه مردم از صدای جمهوری اسلامی می‌شنوند که در اکثر روزها حدود 90 تا 100 نفر از نمایندگان در مجلس حضور ندارند، اما وقتی اسامی غیبت‌کنندگان و تاخیر‌کنندگان را قرائت می‌کنند، تنها چند نفر غیبت کرده و 10 الی 15 نفر بیشتر تاخیر ندارند.

وی افزود: در حقیقت هر دفعه حدود 80 نفر مرخصی و خیلی‌ها هم در مسافرت‌های غیرضروری هستند، چرا باید چگونه فضایی ایجاد شود.

وی با انتقاد شدید نسبت به این مساله گفت: اگر کل اعضای هیات رییسه در پایان سال هم رای نیاورند، بهتر از این است که ملاحظاتی کنند که گاهی حمل براین شود برای رای بعدی این‌گونه برخورد می‌کنند و این در شان هیات رییسه مجلس و نظام پارلمانی ایران و مردم خوب و منظم ما نیست.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet