هدر موبایل
1389/03/04 16:18:00
سرویس سیاسی
فلاحت‌پیشه تاکید کرد:

دولت باید سیاست اتکا به روسیه را کنار می‌گذاشت

**عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی، معتقد است دولت باید اتکا به روسیه را از زمانی که بوش، رئیس جمهور آمریکا بود از بین می برد.

حشمت الله فلاحت پیشه  در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت در رابطه با حمایت روسیه از شورای امنیت ملی در بحث پرونده هسته ای مشترک، گفت: ایران باید سیاست اتکا به روسیه را از زمان دولت بوش در آمریکا، از بین می برد.

وی افزود: باید در روابط با روسیه در نظر داشت که روسها عادت دارند به نرخ روز سیاست را بفروشند.

وی همچنین تاکید کرد: ایران در حال حاضر نیز باید بدون اتکا به روسیه سیاست خود را پیش ببرد و  حساب راهبردی که تاکنون نسبت به این کشور باز کرده بود را درهم شکند.

نماینده اسلام آباد غرب متذکر شد: در سال های گذشته نقدهای زیادی می شد مبنی بر اینکه ایران نباید به روسیه به عنوان تکیه گاه سیاسی خود نگاه کند؛ چراکه سیاست این کشور همیشه بر روال عهدشکنی بوده است.

فلاحت پیشه با اشاره به سخنان احمدی نژاد و موضع گیری وی بر تصمیم روسیه به مخالفت با ایران، گفت: رئیس جمهور حق دارد که از سیاست های روسیه انتقاد کند زیرا روسها در حال حاضر  فضا را برای بازی سیاسی خود انتخاب کرده اند که البته این سیاست از روسیه بعید نبود.

نماینده مردم اسلام آباد غرب در مجلس با بیان اینکه سخنان احمدی نژاد هشداری به روسها بوده است گفت: قطعنامه ای که در حال حاضر تدوین شده متنی تعدیل شده نیست و بسیار تند است.

وی افزود: در حال حاضر دو رویه پیش روی ایران وجود دارد یکی بیانیه تهران که محکمه­پسند و عادلانه است و دیگری آنچه که شورای امنیت تدوین نموده که قطعاً ناعادلانه و با جبهه گیری های خاصی همراه است و آنچه که وجود دارد جنگ بین این دو رویه است.

فلاحت پیشه یادآور شد: متاسفانه روسها با رویه ناسالم پیش رفته اند و از رفتار ناعادلانه شورای امنیت حمایت می کنند و این بزرگ ترین عهدشکنی روسها با ایران است.

وی در پاسخ به این سوال که آیا مقابله دولت ایران با روسیه، منافع ایران را در خاورمیانه باتوجه به اینکه روسیه یکی از کشورهای بزرگ و حامی ایران بوده است را به خطر نمی اندازد، گفت: ایران همیشه ستون اصلی و مستقلی در خاورمیانه داشته و نیازی به حمایت روسها ندارد و گذشته ثابت کرده است روسها همیشه باتوجه به جریان افغانستان و پاکستان به ایران حسادت می کردند.

وی همچنین افزود: روسها به دلیل حمایتشان از غرب در شورای امنیت، ضربه بزرگی خواهند خورد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet