هدر موبایل
1389/03/04 16:37:00
سرویس سیاسی

انتقاد رئیس پارلمان مصر از دخالت آمریکا در امور داخلی این کشور

**رئیس پارلمان مصر از واکنش آمریکا به ادامه برقراری حالت فوق العاده در مصر انتقاد کرد.

به گزارش خانه ملت به نقل از روزنامه الشروق چاپ قاهره، احمد فتحی سرور رئیس پارلمان مصر از واکنش آمریکا نسبت به ادامه برقراری حالت فوق العاده در مصر انتقاد کرد و گفت:  ما از واشنگتن درباره اقداماتی که برای امنیت خود دارد انتقاد نمی کنیم و معتقدیم واشنگتن در برای ایجاد امنیت خود در کشورش آزاد است و ما هم با برقراری امنیت در کشور خود آزادیم.

گفتنی است، دولت آمریکا پیش از این خواستار توقف برقراری حالت فوق العاده در مصر شده بود.

بر اساس این گزارش، فتحی سرور تاکید کرده است، ما مجبور به ادامه برقراری حالت فوق العاده برای مبارزه با تروریسم هستیم. امنیت در کشور ما نیازمند دادن اختیارات بیشتر به پلیس است تا بتواند تحقیقات لازم را انجام دهد.

رئیس پارلمان مصر در ادامه گفت: هم اکنون نیازی به تغییر قانون اساسی برای بار سوم نیست، زیرا این قانون در سال های 2005 و 2007 نیز تغییر کرد.  
وی افزود: تدوین قانون اساسی برای اجرای آن است؛ نه اینکه هر از چند گاهی تغییر کند، تغییر و اصلاح قانون اساسی وظیفه پارلمان است نه رئیس جمهور.

وی دراین باره گفت: وسیله موثر برای مطالبه تغییر قانون اساسی، پیوستن به حزب حاکم یا هر حزب مهم دیگر است تا اینکه با عضویت در پارلمان بتوان به اصلاح در قانون اساسی دست زد.

رئیس پارلمان مصر خطاب به کسانی که خواستار اصلاح و تغییر قانون اساسی هستند گفت: کسانی که خواهان تغییر و اصلاح قانون اساسی هستند باید یک حزب تشکیل دهند. احزاب زیادی وجود دارند که با پیوستن به آنها می توانند نظرات خود را بیان کنند.

سرور در ادامه گفت: انتخابات آینده مصر با شفافیت کامل برگزار می شود و از آزادی بیان کامل برخوردار است.

لازم به یادآوری است، حالت فوق العاده در مصر از 30 سال پیش  بعد از دولت انور السادات تاکنون ادامه دارد. 

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet