هدر اصلی
1389/03/04 16:38:00
سرویس دیگر رسانه‌ها
عضو کمیسیون فرهنگی:

مهم‌ترین نهاد در سالم‌سازی جامعه خانواده است

**عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی گفت: مهم‌ترین نهاد در سالم‌سازی جامعه خانواده است که متاسفانه بدان کمتر توجه شده‌است.

به گزارش ایسنا، حجت‌الاسلام سیدعلی حسینی با اشاره به مباحث مطرح شده در خصوص عفاف و حجاب در جامعه، اظهارداشت: زمانی‌که والدین تنها به مسائل خود مشغول باشند، بدون شک فرزندان از فرهنگ‌های خیابانی و غربی الگو برداری می‌کنند و همین امر باعث افزایش بد حجابی در جامعه می‌شود.

وی تصریح کرد: ما باید بیش از همه بر روی مسائل نهاد خانواده کار کنیم و دستگاه‌های متولی و رسانه‌های گروهی نیز در این باره باید فعالیت بیشتری داشته‌ باشند.

وی با بیان این‌که عفاف و حجاب ذاتا یک موضوع فرهنگی است، افزود: این موضوعات بدون توجه به زیرساخت‌های مرتبط با خود هیچ کارایی ندارند، به همین خاطر بایستی عفاف و حجاب را با نگاه کاملا فرهنگی و با ابزار فرهنگی تعمیق بخشید.

نماینده مردم نیشابور و شهر فیروزه در مجلس با اذعان بر این‌که با توجه به کمرنگ شدن نمودهای حجاب و عفاف در کشور، وزارت کشور به عنوان هماهنگ کننده دستگاه‌های ذیربط موظف به پاسخگویی خواهد بود، خاطرنشان کرد: در حال حاضر افزایش بی حجابی و بدحجابی کشور روند تصاعدی را طی می‌کند، اما وزارت کشور اقدامات مفیدی را در این خصوص انجام نداده است.

وی با اشاره به حضور وزیر کشور و معاونان وی در کمیسیون فرهنگی گفت: پاسخ‌های وزیر کشور در خصوص اقدامات انجام شده درباره عفاف و حجاب نمایندگان را قانع نکرد و کمیسیون با اعطای فرصت یک ماهه به وزارت کشور خواستار جبران خلاء فرهنگی موجود در کشور در خصوص مساله حجاب و عفاف شد.

وی تصریح کرد: در موضوع بدحجابی ما با دو مقوله کلیت فرهنگ عمومی و کانون‌ها و گروه‌های سازمان یافته که اخلال‌گر مقوله‌های فرهنگی هستند، مواجه‌ایم که این دو را باید از یکدیگر تفکیک و با هر یک با روش خاص خود برخورد نماییم.

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس تصریح کرد: در وهله اول و در خصوص کلیت فرهنگ عمومی ما باید با الگوسازی و تعریف ابزار فرهنگی و هنری، به سمت تعمیم حجاب و عفاف در جامعه حرکت کنیم.

حسینی افزود: اما در مواجه با گروه‌ها و اشخاصی که به شکل‌های سازمان یافته قصد اخلال در مقوله فرهنگی را دارند، لازم است نیروی انتظامی با این نوع کانون‌ها برخورد قانونی داشته باشد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet