هدر موبایل
1389/03/04 17:02:00
سرویس اقتصادی
قادری:

با محدودیت‌های کنونی نمی‌توان سرمایه‌گذار جذب کرد

**مطابق اصل ۴۴ قانون اساسی باید از همه فرصت ها برای جذب سرمایه گذار برای اجرا و توسعه پروژه های ملی استفاده کرد، این در حالیست که معضل بروکراسی در ادارات و سیستم حاکم بر آن اجازه نمی دهد تا سرمایه گذار به اهداف بزرگ خود بیاندیشد.

جعفر قادری عضو کمیسیون برنامه و بودجه در این رابطه به خبرنگار خانه ملت گفت: بخشی از این این ناکامی ها در توسعه شهرها بروکراسی اداری است، در بسیاری از این موارد شاهد بوده ایم که به محض تغییرات صورت گرفته در سطوح مدیریتی، کل مجوزهای صادره در مورد یک طرح تا مرحله ابطال و نادیده گرفته شدن پیش رفته اند. در مواردی هم مدیران میانی یا کارشناسان مخالف اجرای طرح با ارسال نامه ای به مرکز همه رشته ها را پنبه کرده اند.

 قادری در ادامه افزود: در این بین یک پرسش همیشه بی پاسخ مانده، که پاسخگویی به آن می تواند یک بار و برای همیشه از بروز چنین اختلافات دامنه داری که هدایت فرصت ها به سمت تهدید، ناامن شدن فضای سرمایه گذاری و در نهایت محروم ماندن از طرح های توسعه ای را رقم میزند، پیشگیری کند.  

وی در تشریح این سوال گفت: توسعه تا چه اندازه برای ما اهمیت دارد. ما اصل 44 قانون اساسی را درک کرده ایم یا نه؟

قادری در ادامه به خانه ملت اظهار داشت: با محدودیت و ممنوعیت نمی توان سرمایه گذار جذب کرد و باید درباره این مهم تجدید نظر کرد؛ روند مزبور به نوعی بیانگر دوگانگی در تصمیم گیری برای مجاز یا غیرمجاز بودن اجرای طرح های توسعه ای است که تبعات منفی این قبیل دوگانگی ها لطمه های جبران ناپذیری را به کشور وارد می کند.

قادری در ادامه تاکید کرد: از این رو انتظار میرود با دقت نظر مدیران ارشد و نمایندگان مجلس مبنی بر واگذاری این قبیل امور به یک متولی واحد از اعمال سلیقه و احتمال تبانی در صدور مجوز یا مخالفت با اجرای طرح های سرمایه گذاری (خصوصی یا دولتی) جلوگیری به عمل آید؛ در غیر این صورت چوب سرگردانی و بلاتکلیفی، همه سرمایه گذاران و سرمایه ها را فراری خواهد داد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet