هدر اصلی
1389/03/05 11:14:00
سرویس سیاسی

جنجال نمایندگان پارلمان کانادا با تحقیق و تفحص در هزینه‌ها

**نمایندگان پارلمان کلانادا با درخواست رئیس دیوان محاسبات این کشور برای بررسی هزینه‌های انجام شده از صندوق داخلی این پارلمان، به شدت واکنش نشان دادند.

به گزارش خانه ملت به نقل از خبرگزاری سی.بی.سی، بسیاری از نمایندگان پارلمان کانادا به در خواست شیلا فریزر، رئیس دیوان محاسبات این کشور برای بررسی هزینه‌های انجام شده در داخل پارلمان، به شدت مخالفت کردند.

این گزارش می‌افزاید: در حالی که برخی احزاب از جمله محافظه‌کاران حاکم و نئودمکرات‌ها، با این درخواست مخالفت  و اعلام کردند که دلیلی برای انجام این کار نمی‌بینند، مایکل ایگناتی‌یف رهبر حزب لیبرال، خواستار ملاقات خانم فریزر با مسئولان مالی پارلمان و یافتن راه حل مناسب شد اما مشخص نکرد که آیا با چنین درخواستی موافق است یا نه.

وی در عین حال، گفته است:  مردم از ما نمی‌خواهند که مثلا فاکتور غذایی را که خورده‌ایم به آنها نشان دهیم.

از سوی دیگر، کن دی  مسئول سابق دیوان محاسبات کانادا، با حمایت از این درخواست گفت: دلیل چنین مخالفتی ازنظر افکار عمومی، به منزله تلاش پارلمان، برای مخفی کردن مسائلی است که  این هم از دیدگاه ملی و هم بین‌المللی چهره کشور را خدشه دار می‌کند.

این گزارش می‌افزاید: برخی نمایندگان کانادا معتقدند پیش از این، تحقیقات لازم در زمینه هزینه‌های شخصی آنها انجام شده و دیگر نیازی به بررسی بیشتر در این خصوص  نیست، اما شیلا فریرز،  مایل است از میزان و نوع  سایر هزینه‌های غیرشخصی، از جمله در زمینه‌های آموزشی و امنیتی نمایندگان کشورش  آگاه شود.

بر اساس این گزارش، خریدهای نمایندگان، توسط واحدی تحت نظر همه احزاب، انجام می‌شود این واحد اخیرا  حاضر به بازکردن دفاتر خود برای مأموران دیوان محاسبات  نشده است و این احتمال وجود دارد که درصورت اصرار بر مخالفت پارلمان با این درخواست، دیوان محاسبات  این مسئله را در دادگاه عالی مطرح کند.

گفتنی است پارلمان کانادا، سالانه بیش از نیم میلیارد دلار از محل مالیات‌های مردم مصرف می‌کند که 133 میلیون دلار از این بودجه، صرف هزینه‌های شخصی نمایندگان نظیر غذا، تفریح و مسافرت، تلفن و غیره می‌شود و این همان بخشی است که مردم خواهان شفاف‌سازی بیشتر درباره جزئیات آن شده‌اند.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet