هدر اصلی
1389/03/05 11:43:00
سرویس دیگر رسانه‌ها
سخنگوی کمیسیون اصل نود خبر داد:

پیگیری علت عدم اجرای مصوبه دولت در خصوص دولت الکترونیک

**سخنگوی کمیسیون اصل نود مجلس شورای اسلامی با اشاره به پیگیری علت عدم اجرای مصوبه دولت درخصوص دولت الکترونیک گفت: ما نسبت به این‌که چرا دولت الکترونیک اجرایی نشده، منتقدیم، زیرا این امر می‌تواند تحولی اساسی در نظام اداری کشورایجاد کند.

حسین اسلامی در گفت‌وگو با ایسنا، اظهار داشت:‌ البته این مصوبه از برکات دولت آقای احمدی‌نژاد است و در همان حدی که اجرا شده توانسته 70 تا 80 درصد فساد را ریشه‌کن کند، اما سرعت اجرای آن بسیار پایین است.

وی گفت: اگر می‌بینید در کشورهای پیشرفته فساد اداری بسیار پایین و یا صفر است به این خاطر است که آن‌ها دولت الکترونیک را اجرایی کرده‌اند. لذا امیدواریم دولت دهم بودجه مناسبی برای این کار در نظر بگیرد و مجلس هم اهتمام بیشتری داشته باشد.

نماینده ساوه افزود: کمیسیون اصل نود با حساسیت این موضوع را پیگیری می‌کند چرا که اجرای دولت الکترونیک می‌تواند جلوی بسیاری از جرایم را در کشور بگیرد، اما متاسفانه این بحث مغفول مانده است.

اسلامی تصریح کرد: به طور جدی به اجرایی شدن دولت الکترونیک توجهی نشده است، لذا کمیسیون در راستای اجرایی شدن آن را از دستورات اساسی خود قرار داده و در این رابطه با مسوولان مربوطه از مرکز پژوهش‌ها، بازرسی کل کشور، دیوان محاسبات و دولت جلساتی داشته است.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet