هدر موبایل
1389/03/05 11:39:00
سرویس سیاسی
اسلامی در جمع خبرنگاران خبر داد

حمایت کمیسیون اصل 90 از عملکرد آیت‌الله صادق لاریجانی

**نایب رئیس کمیسیون اصل نود قانون اساسی از رضایت اعضای این کمیسیون از عملکرد آیت الله صادق لاریجانی از زمان روی کار آمدن وی به عنوان رئیس قوه قضائیه خبر داد.

به گزارش خبرنگار خانه ملت، "حسین اسلامی" که چهارشنبه در جمع خبرنگاران پارلمانی سخن می گفت افزود: از زمان روی کار آمدن آیت الله لاریجانی در قوه قضائیه تقریبا غالب پرونده هایی که در زمان آیت الله شاهرودی با مشکل مواجه می شد، منتج به نتیجه شده است.

وی افزود: به طور مثال در یک پرونده در زمان آیت الله شاهرودی قاضی بر مبنای سود مرکب حکمی را صادر کرده بود و فردی را به 54 میلیون محکوم کرده بود و اموالش را به حراج گذاشته بود اما وقتی این موضوع در کمیسیون اصل نود بررسی شد و به قوه قضائیه ارجاع شد براساس ماده 18 رئیس قوه قضائیه با استناد به نظر قاضی حکم به برگرداندن مال این فرد شاکی دادند.

نایب رئیس اول کمیسیون اصل نود تصریح کرد: از نحوه عملکرد قوه قضائیه در رعایت مقررات قوانین کشور کاملا رضایت دارد چرا که پرونده ها با سرعت خوبی بررسی می شود و نامه های کمیسیون نیز با جوابهای متقن مواجه می شود.

وی بررسی موضوعات درشت در کمیسیون اصل نود را به عنوان یکی از اولویتهای کاری این کمیسیون برشمرد و در پاسخ به سوال خبرنگاران که در مورد رسیدگی به پرونده دانه درشتها سوال می کردند تصریح کرد: در کمیسیون ما موضوعات درشت را بررسی می کنیم. وی زمین خواری را به عنوان یکی از این موضوعات عنوان کرد و افزود: یکی از بحث هایی که در کمیسیون در حال بررسی است زمینهای منابع طبیعی است که باید تغییر کاربری پیدا می کرد اما این اتفاق صورت نگرفته و زمینها چند دست خرید و فروش شده است.

اسلامی پیگیری تحقق دولت الکترونیک را از دیگر اولویتهای این کمیسیون برشمرد و افزود: متاسفانه روند عملیاتی شدن دولت الکترونیک در کشور در مقایسه با دیگر کشورها سرعت خوبی را نداشته است و ما در کمیسیون اصل نود به دنبال بررسی دلایل عدم پیشرفت این پروژه مهم در کشور هستیم.

وی افزود: عملیاتی شدن دولت الکترونیک از آن رو اهمیت دارد که در مبادلات اقتصادی واسطه ها حذف می شوند و تکنولوژی جایگزین آن می گردد و طبیعی است که در دولت الکترونیک امکان بروز خطای انسانی کاسته می شود.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet