هدر اصلی
1386/10/25 17:39:00
سرویس فرهنگی
در نامه به رئیس جمهور

120 نماینده حمایت از فعالیت های ویژه در حوزه قرآن و عترت را خواستار شدند

۱۲۰ نفر از نمایندگان مجلس به منظور حمایت از بنیاد پژوهش های قرآنی حوزه و دانشگاه و جشنواره امام رضا(ع) به رئیس جمهور نامه نوشتند.

به گزارش خانه ملت، متن این نامه به شرح ذیل است: :

 همچنانکه مستحضرید مشهد مقدس به برکت وجود بارگاه منور و ملکوتی حضرت ثامن الحجج علی ابن موسی الرضا(ع) قرنها است که قبله آمال شیعیان جهان اسلام و کانون عشق و محبت آنها به اهل بیت و عصمت و طهارت بوده است.

توجه ویژه اندیشمندان و عالمان به روضه منوره آن امام همام و استفاضه از انوار مقدس آن سبب شده است تا این شهر همواره خاستگاه فعالیت های علمی و فرهنگی عمیق و موثر در حوزه قرآن و عترت در ایران اسلامی باشد در همین راستا در سال های اخیر نیز دو اقدام بسیار ارزشمند ، یکی در حوزه قرآن کریم و دیگری در حوزه عترت شکل گرفته است که در پرتو برکات ویژه آن امام به سرعت عرصه ای ملی یافته و بارقه های امید فراوانی را در زمینه گسترش معارف شیعی ایجاد کرده است.

اولین حرکت در زمینه ترویج مفاهیم قرآنی تاسیس بنیاد پژوهش های قرآنی حوزه و دانشگاه است که از سال 1382، با هدف تحقق جنبش نرم افزاری و گسترش تحقیقات میان رشته ای در حوزه قرآن و نیازهای جامعه معاصر تشکیل گردیده است که به مدد الهی و عنایات حضرت امام رضا(ع) تاکنون در ستاد عالی آن بیش از 70 نهاد آموزشی و پژوهشی از حوزه و دانشگاه عضویت دارند و با تشکیل بیش از 40 کمیسیون تخصصی و عضویت صدها نفر از اساتید حوزه و دانشگاه توانسته است موجی از قرآن پژوهی را در نهادهای علمی کشور با هدف تامین نیازهای تئوریک جمهوری اسلامی و تدوین ایده های قرآنی برای نیازهای جامعه معاصر ایجاد نماید.

دومین حرکت  در راستای ترویج فرهنگ عترت به عنوان مفسرین واقعی قرآن کریم ایجاد دبیرخانه دائمی جشنواره فرهنگی و هنری امام رضا(ع)  است که در اجرای مصوبه شماره 8772/34871  مورخه 1/2/1385 هیئت محترم دولت در مرکز استان خراسان رضوی شکل گرفته و به مناسبت سالروز ولادت با سعادت  حضرت علی بن موسی الرضا(ع) و در راستای ترویج فرهنگ رضوی در سراسر کشور برنامه ریزی می نماید.

در این راستا نمایندگان تقاضا دارند نظر به تاثیر عمیق فعالیت های فوق در گسترش فرهنگ و معارف رضوی و نیز نقش محوری آنها در فعالیت های حوزه قرآن و عترت تربیتی اتخاذ فرمائید تا ردیف ویژه ای برای هر یک از نهادهای فوق در بودجه سنواتی کل کشور منظور گردد.

 

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet