هدر اصلی
1389/03/05 12:24:00
سرویس دیگر رسانه‌ها
جلالی:

قطعنامه علیه ایران قابلیت اجرایی ندارد

**سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی اعلام کرد: اگر قطعنامه ای بر علیه جمهوری اسلامی ایران در شورای امنیت صادر شود، عملیاتی نشده و آمریکا در تقابل با بیانیه تهران خواهد باخت.

کاظم جلالی در گفتگو با مهر، درباره تلاش آمریکا برای تقابل با بیانیه تهران و صدور قطعنامه تحریمی علیه ایران در شورای امنیت گفت: جمهوری اسلامی ایران بر اساس یک منطق محکم گام مهمی را در جهت اعتماد سازی برداشته و این اقدام ایران از سوی جامعه جهانی به درستی درک شده  و اگر قطعنامه ای بر علیه ایران در شورای امنیت صادر شود، قابلیت اجرایی چندانی نخواهد داشت.

وی در ادامه در خصوص نقش آژانس در تبادل سوخت نیز گفت: هم اکنون ما گام اساسی در جهت تبادل سوخت را برداشته و نامه آن را نیز به آژانس ارائه کرده ایم حال نوبت آژانس و گروه وین است که درباره مقدمات این مبادله اقدامات لازم را انجام دهند.

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با تاکید بر اینکه گروه وین در این شرایط باید تصمیم خود را بگیرند، گفت: هم اکنون توپ در زمین آنها قرار دارد که باید این فرصت را مغتنم شمرند و مقدمات را برای تبادل سوخت مهیا سازند.

جلالی در ادامه این گفتگو اعلام کرد: بی تردید این فرصتی مغتنم برای آنها بوده و باید بدانند که همیشه راه مذاکره باز نبوده و پرونده تعامل در این سطح همواره روی میز نیست.

وی افزود: ایران هم اکنون آماده اجرای بیانیه تهران است و حاضر شده است که ظرف یک ماه 1200 کیلوگرم اورانیوم غنی شده را به امانت به کشور ترکیه منتقل کرده و گروه وین نیز پس از یک سال120 کیلوگرم به ایران سوخت 20 درصد را تحویل دهند.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet