هدر موبایل
1389/03/05 15:49:00
سرویس دیگر رسانه‌ها
عضو کمیسیون امنیت ملی:

تصویب قطعنامه باعث کاهش سرمایه گذاری های بین المللی در کشور می‌شود

**عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس از مذاکره کنندگان هسته ای کشور خواست با رایزنی ها و مذاکرات خود با کشورهای تاثیر گذار، چاره اندیشی کنند و گرنه در صورت تصویب این قطعنامه علیه ایران با توجه به اینکه بحث بازرسی کشتی های تجاری و هواپیماها در مفاد آن گنجانده شده است باعث کاهش سرمایه گذاری های بین المللی در کشور خواهد شد.

محمد مهدی شهریاری عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در گفتگو با مهر، در خصوص تلاش های آمریکا و غرب جهت اعمال تحریم های جدید علیه جمهوری اسلامی ایران با توجه به اقدامات مثبت و سازنده ایران در خصوص چاره اندیشی درباره مسئله تبادل سوخت و امضای بیانیه با دو کشور ترکیه و برزیل اظهار داشت: برخوردهای آمریکا و غرب با جمهوری اسلامی ایران کاملا سیاسی بوده و تلاش می کنند که ایران را به عنوان یک تهدید معرفی کنند.

وی با اشاره به دشمنی دیرینه آمریکا و برخی کشورهای غربی نسبت به جمهوری اسلامی ایران، افزود: غربی ها تنها شعار انرژی هسته ای صلح آمیز حق همه کشورهاست را سر می دهند و عملا به آن پایبند نبوده و تحمل اینکه دیگر کشورها منابع و انرژی صلح آمیز را در اختیار داشته باشند را ندارند.

نماینده بجنورد بیانیه 3 جانبه تهران را سازنده و مثبت ارزیابی کرد و گفت: این بیانیه چه از نظر داخلی و چه از نظر بین المللی مورد استقبال قرار گرفت و همه بر روی آن نقطه نظر واحد دارند.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با انتقاد از عملکرد گروه 1+5 که در صدد اعمال تحریم های جدید علیه ایران هستند، گفت: علیرغم اینکه دو کشور ترکیه و برزیل از سوی گروه وین وارد مذاکره با ایران شده اند، اقدام آمریکا، غرب و گروه وین در تلاش برای اعمال تحریم های جدید و فشار به ایران، نشان از دشمنی دیرینه آنها با نظام جمهوری اسلامی ایران دارد.

این نماینده مجلس با اشاره به تلاش های غرب برای اعمال تحریم های جدید علیه ایران یادآور شد: اگر آمریکا و غربی ها موفق به تصویب قطعنامه جدید علیه ایران شوند قطعا مشکلاتی برای کشور ایجاد خواهد شد.

وی از مذاکره کنندگان هسته ای کشور خواست با رایزنی ها و مذاکرات خود با کشورهای تاثیر گذار در این خصوص چاره اندیشی کنند و گرنه در صورت تصویب این قطعنامه علیه ایران با توجه به اینکه بحث بازرسی کشتی های تجاری و هواپیماها در مفاد آن گنجانده شده است باعث کاهش سرمایه گذاری های بین المللی در کشور خواهد شد.

شهریاری تاکید کرد مذکرات در خصوص موضوع هسته ای با آژانس انرژی اتمی، کشورهای غیر متعهد باید به صورت مستمر ادامه یابد و نباید در جریان مذاکرات توقف ایجاد شود چرا که این مذاکرات در خصوص کم اثر کردن بحث تحریم ها علیه جمهوری اسلامی ایران تاثیر گذاراست.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با اشاره به همراهی دو کشور روسیه و چین با آمریکا و غرب جهت اعمال حریمهای جدید علیه ایران و تغییر مواضع آنها، اظهار داشت: روسها هیچ وقت شریک قابل اعتمادی برای ما نبوده و نیستند و نباید روی آنها حساب کرد.

این نماینده مجلس امتیازات غربی ها به روسها، موافقتنامه آنها در بحث موشک های غیر متعارف با طرف های آمریکایی و غربی و دیگر توافقات آنها با آمریکایی ها را باعث چرخش این مواضع روسیه در قبال ایران عنوان کرد.

شهریاری همچنین گفت: از نظر روسها بحث ایران برای آنها در اولویت قرار ندارد و آنها صرفا و به راحتی با کارت ایران بازی می کنند و تصمیم گیری و مواضع آنها در قبال ایران بر اساس امتیازات غربی ها و آمریکایی ها تنظیم می شود، آنها در تاریخ سابقه خوبی نسبت به عمل به تعهداتشان نسبت به ایران نداشته و همواره در این موارد با خیانت و بی توجهی به توافقات خود عمل کرده اند.

نماینده بجنورد به سیاست چین ها در قبال بیانیه تهران اشاره کرد و عنوان داشت: استراتژی ابهام در سیاست، تصمیمات و مواضع چینی همواره برقرار بوده و این سیاست ابهام در داخل کشور چین نیز وجود دارد. چینی ها نمی خواهد سیاست و مواضع خود را در مخالفت با مواضع آمریکایی ها تنظیم کنند و در واقع فشار آمریکا و غرب به این کشور و مراوداتشان با آمریکا باعث می شود تا در تصمیمات مهم بین المللی تحت تاثیر آنها قرار گیرند.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet