هدر اصلی
1389/03/05 17:16:00
سرویس دیگر رسانه‌ها
عضو کمیسیون فرهنگی:

هیات امنای دانشگاه آزاد در صورت عدم حق مالکیت اجازه وقف ندارند

**عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: اعضای هیات امنای دانشگاه آزاد، در صورت عدم حق مالکیت، اجازه وقف ندارند و این وقف از نظر شرعی ایراد دارد.

بهروز جعفری در گفت وگو با ایرنا با بیان این که وقف، یک امر شرعی و اسلامی است که در چارچوبی خاص باید صورت گیرد اظهار داشت: در خصوص دانشگاه آزاد، سازمان اوقاف اعلام کرده که این وقفنامه اصلا به دست آنان نرسیده است، وقف باید با روش هایی صورت گیرد و بدون آن این وقف نادرست است.

وی با بیان این که مشخص نیست که هیات امنایی که در دانشگاه آزاد وجود دارد از نظر مالکیت حق قانونی مالکیت داشته باشند گفت: کسانی حق وقف دارند که حق مالکیت بر آن مورد خاص را داشته باشند در غیر این صورت حق وقف از آنان سلب می شود.

نماینده مردم سمیرم در مجلس شورای اسلامی با بیان این که در طرحی که در مجلس مطرح شد بیان شد که این اعضا حق تصرف مالکانه دارند، گفت: حق تصرف مالکانه با تصرف از نظر حقوقی دو مقوله کاملا متفاوت است.

به گفته جعفری، حق تصرف مالکانه به معنای مالکیت نیست و از نظر حقوقی و فقهی این اشکال بر آن وارد است و مطمئنا اگر این طرح تصویب شود، مورد ایراد شورای نگهبان قرار می گیرد و از نظر شرعی زیر سوال است.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet