هدر اصلی
1389/03/05 17:52:00
سرویس اقتصادی
نماینده شهریار:

برنامه پنجم قطعاً باید استراتژی داشته باشد

**عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی اعلام کرد: به طور قطع باید در برنامه پنجم توسعه این استراتژی دیده شود در کجا قرار داریم و به کجا می خواهیم برسیم.

حسین گروسی در گفت و گو با خبرنگار خانه ملت، در پاسخ به این پرسش که ارزیابی تان از لایحه برنامه پنجم توسعه در بخش صنایع و معادن چیست، گفت: در این لایحه توجه به بخش صنعت و تولید یکی از محورهایی است که باید به آن توجه جدی شود.
نماینده شهریار در مجلس شورای اسلامی با اعلام اینکه اگر در برنامه پنجم به بخش صنعت و تولید غفلت شود، قطعاً کشور متضرر خواهد شد، خاطرنشان کرد: صنعت و تولید محور حرکت اقتصاد کشور است.
وی با اشاره به وابستگی شدید اقتصاد کشور به نفت، تصریح کرد: تا به امروز که وابسته به نفت و تک محصولی بودیم و با نفت کشور را اداره می کردیم، دیدیم که چقدر بالا و پایین شدن قیمت نفت بر نرخ تورم در کشور اثر منفی می گذارد.
وی با یادآوری اینکه موقعی که نفت ارزان و یا گران می شود کشور دچار مشکل می شود، خاطرنشان کرد: این وضعیت نشان دهنده این است که نفت نمی تواند در اقتصاد کشور اثرگذار باشد.
گروسی بر این اساس با اعلام اینکه اگر می خواهیم کشور در برنامه پنجم توسعه از لحاظ اقتصادی رشد داشته باشد باید به بحث تولید و صنعت توجه شود، خاطرنشان ساخت: چرا که فعال شدن صنعت و تولید هم می تواند رونق اقتصادی به بار آورده و هم تورم را کاهش دهد.
این عضو کمیسیون صنایع و معادن در عین حال یادآور شد: کشوری دارای تورم کم است  که بتواند در عرصه تولید و صنعت، عرضه و تقاضا را تنظیم کند.
وی افزود: موقعی که عرصه و تقاضا در کشور تنظیم و تولید و صنعت نیز رشد لازم را داشته باشند، آن موقع رویکرد کشور جهانی خواهد شد.
گروسی در پایان با اعلام اینکه تمام سعی ما در کمیسیون صنایع و معادن این است که نقش صنعت و تولید را در برنامه پنجم توسعه پررنگ ببینیم، خاطرنشان کرد: قطعاً در برنامه پنجم باید ین استراتژی دیده شود که در حال حاضر در کجای صفر تا 100 قرار داریم و می خواهیم با اجرای این برنامه در طی پنج سال آینده به کجا برسیم.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet