هدر اصلی
1389/03/05 18:34:00
سرویس بین الملل
سبحانی نیا:

هیات پارلمانی ایران برای نخستین بار به اجلاس نزدیکی فرهنگ‌ها در برزیل می‌رود

**سبحانی نیا گفت: نمایندگان دولت در دو دوره قبل، اجلاس نزدیکی فرهنگ ها و ایجاد صلح از طرف ایران شرکت می کردند و این برای نخستین بار است که هیات پارلمانی به این اجلاس می رود.

حسن سبحانی نیا در گفت و گو با خانه ملت در خصوص برنامه های هیات پارلمانی ایران برای شرکت در سومین اجلاس نزدیکی فرهنگ ها و ایجاد صلح گفت: هیات ایرانی ضمن اینکه در نشست های و کمیته های مرتبط با حقوق بشر، مسائل  سیاسی، بین المللی و فرهنگی این اجلاس شرکت می کند، با مقامات پارلمانی برزیل و برخی از هیات های پارلمانی دیگر کشورها دیدار و گفتگو می کند.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی، در پاسخ به سابقه شرکت مجلس شورای اسلامی در این گونه برنامه ها گفت: در دوره های قبلی این اجلاس که از سوی مجمع جهانی ائتلاف تمدن ها برگزار می شود، ایران در سطح نماینده سیاسی حضور داشت و این اولین دوره ای است که در سطح پارلمانی شرکت دارد. 

وی با بیان اینکه، سومین دوره این اجلاس با حضور بیش از دو هزار نفر برگزار می شود، افزود: در این دوره اجلاس نزدیکی فرهنگ ها و ایجاد صلح، رئیس جمهور برزیل، نخست وزیر اسپانیا، نخست وزیر ترکیه و دبیر کل سازمان ملل حضور دارند.

نماینده مردم نیشابود افزود: رهبران سیاسی، مدیران مراکز تحقیقاتی و فرهنگی و فعالان جامعه مدنی کشورهای مختلف نیز در این اجلاس حضور دارند که به بحث، تبادل نظر و بررسی فعالیت های مشترک و ارتقای مناسبات میان فرهنگ های مختلف می پردازند.

وی با بیان اینکه تاکنون روابط ایران و برزیل فراز و نشیب های بسیاری داشته است، تاکید کرد که ما باید از این گونه برنامه ها حداکثر بهره را در جهت تقویت همکاری های دوجانبه و بین المللی خصوصا در حوزه پارلمانی ببریم.

 گفتنی است، علی مطهری، عضو کمیسیون فرهنگی و مره صدق نماینده اقلیت یهودی به همراه حسن سبحانی نیا، نائب رئیس دوم کمیسیون امنیت ملی و سیاست با دعوت رسمی از پارلمان برزیل در سومین دوره اجلاس  نزدیکی فرهنگی و ایجاد صلح شرکت خواهند کرد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet