هدر اصلی
1389/03/05 20:17:00
سرویس فراکسیون ها
تابش در گفت و گو با خانه ملت

فراکسیون اقلیت به لاریجانی رای مثبت داد

**دبیرکل فراکسیون اقلیت مجلس با بیان اینکه موضوع این فراکسیون حمایت از لاریجانی بوده است گفت: فراکسیون به لاریجانی رای موافق داد.

محمدرضا تابش دبیرکل فراکسیون اقلیت مجلس در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت با بیان اینکه این فراکسیون چند روز پیش مواضع خود را درخصوص هیات رئیسه مجلس اعلام کرد، گفت: ما هفته گذشته جلسه ای داشتیم و در این جلسه مصوب کردیم که از کاندیداتوری علی لاریجانی در هیات رئیسه حمایت کنیم همچنین قرار بود از کاندیداتوری محمدحسن ابوترابی و مسعود پزشکیان در نایب رئیسی حمایت شود.

وی افزود: فراکسیون براساس همان مصوبه عمل کرد و امروز در انتخابات هیات رئیسه مجلس به لاریجانی، ابوترابی و پزشکیان رای داد.

دبیرکل فراکسیون اقلیت مجلس با تاکید بر اینکه این فراکسیون بر تخصص گرایی اعتقاد داشته و در زمینه اعتدال بخشی در مجلس نقش ایفا کرده است گفت: در سال های گذشته سیدجاسم ساعدی نماینده شوش و حسن غفوری فرد نماینده تهران از برای کاندیدا شدن در هیات رئیسه مجلس از سوی اصولگرایان مورد حمایت واقع نشدند اما با رایزنی که با فراکسیون اقلیت داشتند در ترکیب هیات رئیسه قرار گرفتند.

تابش افزود: مسعود پزشکیان که برای نایب رئیسی کاندیدا شده بود و همچنین مهرداد لاهوتی که برای ناظر شدن در هیئت رییسه کاندیدا شده است در صحن مجلس رای خوبی را کسب کردند و این نشان دهنده قدرت فراکسیون اقلیت است.

وی گفت: فراکسیون اقلیت به همراه اعتدال گرایان که از نمایندگان اصولگرا و مستقل هستند، در مجلس قدرت خود را نشان دادند و فراکسیون اکثریت باید به خواسته های این تعداد از نمایندگان توجه داشته باشند.

نماینده اردکان در مجلس گفت: ما از هیات رئیسه مجلس می خواهیم که به سوگندی که یاد کرده اند وفادار باشند و در مجلس بی طرفی خود را نشان دهند و این طیف که متشکل از فراکسیون اقلیت و اعتدال گرایان هستند توجه داشته باشند.

دبیرکل فراکسیون اقلیت مجلس گفت: ما از هیات رئیسه می خواهیم که تحت تاثیر خواسته های برخی از نمایندگان تندرو قرار نگیرند.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet