هدر موبایل
1389/03/05 13:38:00
سرویس صحن
دلخوش در نطق میان دستور:

آرا سفید نمایندگان اصولگرا به ریاست لاریجانی عدول از مصوبات فراکسیون است

**نماینده مردم صومعه‌سرا در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: رای سفید برخی نمایندگان اصولگرا به ریاست "علی لاریجانی" عدول از مصوبات فراکسیون اصولگرایان است.

به گزارش خانه ملت، "سیدکاظم دلخوش"  ناطق میان‌ دستور جلسه علنی روز چهارشنبه 5 خرداد ماه در ابتدای نطق خود با اشاره به نطق "مصطفی کواکبیان" که پیش از نطق وی از برخی مطالب منتشر شده در یکی از سایتهای خبری به شدت انتقاد کرده بود، گفت: این شعر را برای آقای کواکبیان می‌خوانم  که کمی آرام شوند.

وی سپس این دوبیتی را قرائت کرد:

"گذر کردم  به قبرستان صباحی          شنیدم ناله و افغان و آهی

شنیدم کله ای با خاک می گفت    که این دنیا نمی ارزد به کاهی"

دلخوش در ادامه ضمن تبریک گفتن روز سوم خرداد ماه سالروز فتح خرمشهر، سالروز رحلت امام خمینی(ره) بنیانگذار کبیر انقلاب اسلامی را نیز تسلیت گفت.

دلخوش با اشاره به مشخص شدن ترکیب هیئت رئیسه سومین سال فعالیت مجلس هشتم ابراز امیدواری کرد این عزیزان با همکاری و همت همه جانبه مجلس بتوانند در مأموریت‌هایی که براساس آیین‌نامه بر دوششان قرار داده شده، موفق و مؤید باشند.

وی متذکر شد: کاش بعضی از دوستان اصولگرا که براساس مصوبه اصولگرایی باید به آقای لاریجانی رأی می‌دادند، رأی سفید نمی‌دادند چون این اقدام کم لطفی و عدول از مصوبات فراکسیون اصولگرایان است.

این نماینده اصولگرای مجلس هشتم تصریح کرد: دوستانی که دیگران را به اصول توصیه می‌کنند، خود نیز باید اصول را رعایت کنند.

وی یادآور شد: بنده یک بسیجی اصولگرا هستم.

نماینده مردم صومعه سرا در ادامه آغاز صد و دومین سال نهضت نفت را نیز تبریک گفت.

وی با ابراز گلایه از سازمان میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی، اظهار داشت: با اینکه آقای بقایی فردی علاقه‌مند هستند اما متأسفانه گردشگری در کشور فلج است و آثاری را در بعضی از شهرها به ثبت ملی رسانده‌اند که این آثار نمی‌تواند ثبت ملی باشد.

دلخوش ادامه داد: به طور مثال در حوزه بنده بعضی از آثار شخصی جزو آثار ملی شده و متأسفانه آثار ملی مورد تخریب قرار گرفته است.

وی در عین حال خاطرنشان ساخت: آقای بقایی نظرش مثبت است اما زیرمجموعه بایستی به این نکته توجه کند که با املاک مردم به صورت خلاف شرع برخورد نکنند  و از ریاست مجلس نیز خواهش می‌کنم که این موضوع را رسیدگی کند.

نایب رییس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی در بخش دیگری از سخنان خود در خصوص نگرانی‌هایی که در ارتباط با سرمایه‌گذاری در کشور وجود دارد، گفت: سعی ما همیشه این است که در مجلس در جایگاه خودمان مباحث اقتصادی را بیشتر مطرح کنیم زیرا بررسی‌هایی که در نقاط مختلف کشور انجام می‌دهیم باعث می‌شود تا نقاط ضعف و قوت را دریابیم.

وی در خصوص وضعیت سرمایه گذاری در نقاط مختلف کشور یادآور شد: دولت شعار حمایت از سرمایه‌گذاران را سر می‌دهد و در طی سال‌های گذشته کمک‌های خوبی به سرمایه‌گذاران کرده است ولی متأسفانه بعضی‌ها در همین مجموعه دستگاه‌های اجرایی جایگاه خود را نمی‌دانند.

دلخوش متذکر شد: دولت چند ماه است که مبالغی را برای کارخانه‌ها و واحدهای تولیدی مصوب کرده است که اگر دچار بحران شدند به آنها پرداخت شود اما متأسفانه برای پرداخت این مبالغ

مشکلاتی بین بانک مرکزی و وزارت صنایع و معادن وجود دارد.

وی تاکید کرد: زمانی که رئیس جمهور از سرمایه‌گذاری حمایت می‌کند دستگاه‌های زیرمجموعه نیز بایستی مشکل سرمایه‌گذاران را حل کنند و بنده از دولت می‌خواهم که این موضوع را پیگیری کند.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet