هدر موبایل
1389/03/06 14:54:00
سرویس اقتصادی
سخنگوی کمیسیون انرژی خبر داد:

احتمال تعدیل در حجم طرح اصلاح الگوی مصرف

**سخنگوی کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی از احتمال اعمال تعدیل در حجم طرح ۹۰ ماده‌ای اصلاح الگوی مصرف خبر داد.

"سیدعمادحسینی" در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت اظهار داشت: طرح یک فوریتی اصلاح الگوی مصرف که در حال حاضر در دستور کار کمیسیون انرژی قرار دارد، متشکل از 90 ماده است که در صورت تصویب نهایی می‌تواند تاثیر بسزایی در فرهنگ مصرف کشور داشته باشد.

وی خاطرنشان کرد: با توجه به دیدگاه‌های برخی نمایندگان، احتمال دارد طرح ارائه شده مورد تعدیل قرار گیرد.

سخنگوی کمیسیون انرژی توضیح داد: طرح اصلاح الگوی مصرف به دلیل اینکه 90 ماده دارد و می‌تواند بررسی این مواد در صحن علنی مجلس مدت زیادی به طول بینجامد، برخی نمایندگان معتقدند می‌توان تعدادی از مواد این طرح را در قالب مواد دیگری قرار داد.

وی یادآور شد: طرح اصلاح الگوی مصرف با همکاری و مشاوره وزارتخانه‌های نیرو و نفت و همچنین معاونت نظارت راهبردی و برنامه‌ریزی ریاست جمهوری تهیه و ارائه شده است.

حسینی تصریح کرد: طرح اصلاح الگوی مصرف در راستای کاهش مصرف انرژی و با الگوبرداری از راهکارهای در پیش گرفته شده در برخی کشورها تدوین گردیده است.

سخنگوی کمیسیون انرژی گفت: چندین کشور از جمله ژاپن، آلمان، فرانسه و... تاکنون توانسته‌اند با اجرای طرح‌هایی برای اصلاح الگوی مصرف، شدت مصرف انرژی را در کشورشان کاهش دهد.

وی خاطرنشان کرد: اصلاح الگوی مصرف در کنار هدفمند کردن یارانه‌ها علاوه بر کاهش هزینه‌های یارانه‌ای در بخش انرژی باعث می شود از مخازن نفت و گاز و دیگر حامل‌های انرژی کشور نیز صیانت به عمل آید.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet