هدر موبایل
1386/05/02 13:03:00
سرویس صحن

تذکرات کتبی: تعدادی از نمایندگان از رئیس جمهور خواستار جلوگیری از برخوردهای سلیقه‌ای در مسیر گردش آزاد اطلاعات شدند

۴۰ تن از نمایندگان به رییس جمهور در خصوص ضرورت رفع توقیف و شکستن فضای تحدید حاکم بر رسانه‌های منتقد دولت و پاسداری از آزادی بیان، شفافیت و نقدپذیری و جلوگیری از برخوردهای سلیقه‌ای و انحراف در مسیر مستقل و گردش آزاد اطلاعات تذکر دادند.

به گزارش خبرنگار خانه ملت، محمدرضا باهنر نایب رئیس مجلس در ابتدای جلسه علنی روز سه شنبه، تذکرات کتبی نمایندگان به مسئولان اجرایی کشور را به شرح ذیل قرائت کرد:

تذکر عبدالهی نماینده ماهنشان به رئیس جمهور در خصوص اجرایی شدن قوانین مصوب مجلس به ویژه احکام قانون بودجه سال 86 و به وزیر صنایع و معادن در خصوص دستور ابلاغ مصوبات ابلاغ نشده سفر استانی رئیس جمهور به استان زنجان با وجود گذشت بیش از 14 ماه از تاریخ سفر.

تذکر سلیمانی نماینده کنگاور به وزیر بهداشت در خصوص تسریع در تامین نیازهای پرسنلی و تجهیزات و امکانات بیمارستان‌ها و درمانگاه‌های حوزه انتخابیه و به وزیر نیرو در خصوص تسریع در شروع عملیات اجرایی سدهای کبوتر لانه، قشلاق و جامیشان و به وزیر بازرگانی در خصوص تسریع در اجرای بند الف تبصره 15 قانون بودجه سال 86 مبنی بر تحویل سرانه مصرف آرد روستایی.

تذکر دهقان نماینده چناران به وزیر بازرگانی در خصوص تامین سیمان مورد نیاز کشور به خصوص طرح‌های عمرانی بخش‌های خصوصی و دولتی در چناران و طرفبه و به وزیر جهاد کشاورزی در خصوص تسریع در تحویل 50 دستگاه تراکتور به کشاورزان چناران و به وزیر صنایع و معادن در خصوص اعلام چگونگی اتخاذ تصمیمات غیر کارشناسی برای واردات تلفن همراه و به وزرای نفت و کشور در خصوص اتخاذ تصمیم مناسب برای اجرای قانون ارائه بنزین سهمیه بندی و غیر سهمیه بندی.

تذکر مدنی نماینده گناباد به وزیر نفت در خصوص لزوم تخصیص سهمیه ویژه بنزین جهت کشاورزان و معدن کاران و صنعت گران جهت حضور در محل تولید و به وزیر بازرگانی در خصوص تسریع در تامین سیمان مورد نیاز مردم و طرح‌های شهرستان گناباد.

تذکر برمک نماینده مینودشت به وزیر بازرگانی در خصوص تسریع در خرید گندم جوانه کوهسارات شهرستان کلاله و مینودشت.

تذکر میرمراد زهی نماینده سراوان به وزیر بازرگانی در خصوص تسریع در خرید گندم تضمینی از کشاورزان شهرستان سراوان.

تذکر قبادی، آذر و الیاسی نمایندگان مرودشت، دهلران و سنقر و کلیایی به وزیر بازرگانی در خصوص لزوم اجرای بند الف تبصره 15 قانون بودجه سال 86 در خصوص توزیع آرد یارانه‌ای روستایی.

تذکر تمدن نماینده شهرکرد به وزیر راه و ترابری در خصوص تسریع در مطالعات و اجرای طرح راه‌آهن استان چهار محال و بختیاری و حذف موانع جاده چهار محال و بختیاری به خوزستان از مسیر شهرکرد، اردل و ایذه.

تذکر کریمیان نماینده سردشت به وزیر راه و ترابری در خصوص ضعف مدیریت در سازمان هواپیمایی و تاخیر در پروازها در استان آذربایجان غربی و به وزیر جهاد کشاورزی در خصوص لزوم پرداخت خسارت ناشی از حوادث طبیعی به زارعین و باغداران شهرستان‌‌های پیرانشهر و سردشت و تعلل مسئولین بیمه و مدیریت‌های ذی ربط.

تذکر سیدهاشمی نماینده مراغه به وزیر جهادکشاورزی در خصوص لزوم خرید گندم با نرخ تضمینی از کشاورزان مراغه و عجب شیر توسط ادارات تعاون روستایی.

تذکر اسماعیلی نماینده هشترود به وزیر جهاد و کشاورزی در خصوص لزوم تجدیدنظر در قیمت خرید گندم تولیدی سال جاری.

تذکر عباسی نماینده رودسر و املش به وزیر جهاد کشاورزی در خصوص اقدام فوری در بازگشایی تعدادی از کارخانجات چای شرستان املش به منظور جلوگیری از پیامدهای منفی اجتماعی و اقتصادی آن و به وزیر راه و ترابری در خصوص انجام تعهدات وزارتخانه در خصوص بهسازی و آسفالت راه‌های روستایی و اصلاح کمربندی کلاچای.

تذکر حجازی فر نماینده خوی به وزیر بهداشت در خصوص تبدیل واحد پرستاری به دانشکده با توجه به قدمت و موقعیت آن در خوی.

تذکر فلاحت پیشه نماینده اسلام آباد غرب به وزیر بهداشت در خصوص علت اجرایی نشدن مصوبه هیات دولت در احداث طرح بستر درمان کرند غرب و به رئیس جمهور در خصوص دستور جلوگیری از نمادین شدن مصوبات هیات دولت در سفر استانی کرمانشاه.

تذکر سجادیان نماینده خاف و رشتخوار به رئیس جمهور در خصوص دستور تسریع در تامین و توزیع سیمان مورد نیاز استان خراسان رضوی به ویژه شهرستان‌های خاف و رشتخوار.

تذکر رهبر نماینده اصفهان به رئیس جمهور در خصوص دستور برخورد قاطع به احتکار کنندگان مواد لبنی مورد نیاز مردم و کارشکنی در سیاست دولت در جلوگیری از افزایش قیمت‌ها.

تذکر افشاری نماینده سمیرم به وزرای بازرگانی و جهادکشاورزی در خصوص جلوگیری از ورود میوه‌های سردسیری در فصل برداشت محصول.

تذکر صادق زاده نماینده رشت به وزیر کشور در خصوص تسریع در تعیین تکلیف شهرداری رشت.

تذکر قنبری نماینده ایلام به وزیر مسکن و شهرسازی در خصوص چاره اندیشی جدی و عملی در خصوص مهار افزایش بی رویه اجاره مسکن.

تذکر طلایی نیک، میرزایی و الیاسی به وزیر نفت در خصوص عرضه بنزین آزاد مازاد بر سهمیه یارانه‌ای طبق تعهد قانونی دولت در بند (و) تبصره 13 قانون بودجه.

تذکر زنگنه نماینده اهواز به وزیر نفت در خصوص تسریع جهت وصل مجدد و تامین گاز مورد نیاز کوره‌های آهک شهر هفت گرد.

تذکر علیخانی نماینده بوئین زهرا به وزیر نفت در خصوص تامین سوخت مورد نیاز کشاورزان قزوین به ویژه شهرستان‌های بوئین زهرا و آوج.

تذکر عباسپور و سیدهاشمی نمایندگان ارومیه و مراغه به وزیر آموزش و پرورش در خصوص عدم برخورد صحیح بعضی مدیران مدارس غیر انتفاعی در امر ثبت نام دانش آموزان.

تذکر کارخانه‌ای نماینده همدان به وزرای آموزش و پرورش در خصوص اقدام لازم و عاجل در خصوص پرداخت اضافه تدریس معلمان.

تذکر علیخانی نماینده قزوین به وزیر نفت در خصوص تخصیص سهمیه بنزین آژانس‌های اتومبیل کرایه به خصوص در شهرستان‌های استان قزوین و به وزرای نفت و کشور در خصوص لزوم اجرای کامل تبصره 13 در عرصه سوخت مازاد با قیمت عادلانه با توجه به نیاز شدید مردم.

تذکر یحیی زاده نماینده تفت و میبد به وزیر امور خارجه در خصوص احضار سفیر عربستان و ارائه تذکر جدی به جهت فتوای بعضی عالم نماهای سعودی مزدور آمریکا در رابطه با حرم سید الشهدا (ع) و موضع‌گیری قاطع در برابر هتاکی‌های بی‌سابقه بعضی از مطبوعات و مقامات کشور بحرین به بهانه مقاله تاریخی با وجود ادعاهای واهی در مورد جزایر سه گانه ایرانی.

تذکر 40 تن از نمایندگان به رئیس جمهور که عبارتند از تابش نماینده اردکان، حق شناس نماینده بندرانزلی، کعبی نماینده آبادان، جبارزاده نماینده تبریز، صادق زاده نماینده رشت، جلودار زاده نماینده تهران، قمی نماینده پاکدشت، حسینی نماینده زنجان، شعبانی نماینده سنندج، نصیری نماینده گرمی، مظفری نماینده نیشابور، اسماعیل زاده نماینده فلاورجان، کریمیان نماینده سردشت، اللهیاری نماینده کرمانشاه، امیری نماینده زرند، محسنی بندپی نماینده نوشهر، قنبری نماینده ایلام، علیخانی نماینده قزوین، هاشمی نماینده میانه، مروتی نماینده خلخال، شهبازخانی نماینده ملایر، پیرموذن نماینده اردبیل، خاص احمدی نماینده تربت جام، فروزش نماینده زاهدان، رعیت نماینده قائم شهر، سبحان حسینی نماینده گرگان، گرامی مقدم نماینده بجنورد، پورفاطمی نماینده دشتی، آفریده نماینده شیروان، صدیقی نماینده بناب، نوروز زاده نماینده اسفراین، آذروش نماینده اردبیل، علیخانی نماینده بوئین زهرا، حسینی نماینده بندرلنگه، محمدی نماینده پاوه، سجادیان نماینده خاف، ابوطالب نماینده تهران، محجوب نماینده تهران، معتمد نماینده کلیمیان، عباسی نماینده محلات در خصوص ضرورت رفع توقیف و شکستن فضای تحدید حاکم بر رسانه‌های منتقد دولت و پاسداری از آزادی بیان، شفافیت و نقدپذیری و جلوگیری از برخوردهای سلیقه‌ای و انحراف در مسیر مستقل و گردش آزاد اطلاعات.

تذکر میرتاج الدینی نماینده تبریز به وزیر علوم در خصوص چگونگی استمرار و افزایش مهاجرت نخبگان و سیر صعودی پدیده فرار مغزها.

تذکر میرتاج الدینی، ابطحی، دینی، کامران و گرانمایه پور به رئیس جمهور در خصوص تذکر به سازمان میراث فرهنگی و وزرای بازرگانی و صنایع و معادن در خصوص ثبت جهانی نام‌های فرش ایرانی و لزوم اقامه دعوی علیه جاعلین هندی، چینی و پاکستانی در نام‌ها و نقش‌های فرش ایرانی.

تذکر میرتاج الدینی، هدایت خواه، محبی نیا، نیک فر، ابطحی، دلخوش و آلیا به وزیر امور خارجه در خصوص احترام به فراخوانی سفرای عربستان و کویت و ابلاغ اعتراض شدید علما و مردم ایران و نمایندگان مجلس نسبت به فتوای فتنه انگیز جمعی از مفتی‌های دو کشور مبنی بر انهدام عتبات عالیات.

تذکر تابع و محبی نیا نمایندگان میاندوآب به وزرای بازرگانی و جهادکشاورزی در خصوص تسریع در خرید گندم از کشاورزان گندم کار و افزایش مراکز خرید در آذربایجان غربی به ویژه شهرستان‌های میاندوآب، شاهین دژ و تکاب و به وزیر دفاع در خصوص لزوم پرداخت مطالبات کشاورزان چغندرکاران استان آذربایجان غربی به ویژه شهرستان میاندوآب و شاهین دژ با گذشت دو ماه از تاریخ تحویل و به رئیس جمهور در خصوص صدور دستور مبنی بر توزیع اعتبارات توازن طرح‌های در دست احداث به خصوص مناطق سردسیر.

 

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet