شهادت حضرت علی (ع) و شبهای قدر
1389/03/08 10:28:00
سرویس دیگر رسانه‌ها
سروری:

حضرت امام در حرکت خود علایق شخصی را دخالت نمی‌داند

**عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با اشاره به برخورد حضرت امام(ره) با نوه خود اظهار کرد: حضرت امام(ره)، در حرکت خود علایق شخصی را دخالت نمی‌داند و نزدیکان ایشان هم در حاشیه امنیتی قرار نداشتند.

پرویز سروری، نماینده‌ی مردم تهران در خانه ملت در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، گفت: برخورد قاطع با مفاسد اجتماعی و اقتصادی، که با ارزش‌های جامعه در تضاد هستند، از ویژگی‌های راه امام (ره) است.

وی افزود: امام(ره) به هیچ‌کس اجازه نمی‌دادند که از بیت‌المال برداشتی بیشتر داشته باشند و با ثروت‌های بادآورده به صورت یک طبقه‌ی خاصی نبض مدیریت کشور را به دست بگیرند.

عضو فراکسیون اصولگرایان مجلس با بیان این‌که توسعه‌ی اسلام به عنوان خط تعیین‌کننده اندیشه‌های امام(ره) است، گفت: از دیگر ویژگی‌های امام(ره) آن است که در مسائل سیاست خارجی، قاطعیت در برابر کفار و رحمانیت در برابر مردم داشتند، لذا مدعیان خط امام(ره) باید به آن التزام داشته باشند.

سروری تاکید کرد: پیروان راستین خصلت امام(ره) باید به دور از منافع جناحی و شخصی، نگاه‌های جمعی خود را با اسلام و منافع ملی تطبیق دهند.

وی در پایان با اشاره به کسانی که ولایت فقیه را مختص به امام خمینی(ره) می‌دانند، گفت: حضرت امام(ره) مهم‌ترین ویژگی حرکت خود را در موضوع ولایت فقیه عنوان کردند و به همین دلیل بحث ولایت‌مداری از ویژگی‌های پیروان راستین راه و خط امام (ره) است.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet