هدر اصلی
1389/03/08 10:30:00
سرویس کمیسیون ها
نماینده سنقر:

متولیان اجرایی پروژه و بنیاد مسکن، موانع پیشرفت مسکن مهر هستند

**صمد فدایی نماینده سنقر و کلیایی در مجلس شورای اسلامی، طی یادداشتی در هفته‌نامه باختر به طرح دیدگاه‌های خود درباره مسائل و مشکلات طرح مسکن مهر پرداخته است که در ادامه می‌خوانید:

مسکن مهر ماهیت و فلسفه وجودی‌اش آن بود که با احداث واحدهای کوچک برای خانواده‌های با درآمد پایین و بی‌استطاعت در تسهیل خرید مسکن به آنها کمکی کرده باشد. این مسئله چندین سال است که مطرح شده است. در جلسات هیأت‌ دولت مصوب شد که پروژه مسکن مهر در شهرستان‌ها شروع به کار کند اما متأسفانه در این مدت خیلی کند عمل کرده است.

در این رابطه علاوه بر تذکری که هفته پیش داده شد بنده هم قبل از عید در این زمینه تذکر دادم و حتی به صورت مکتوب نیز نوشتم. اگر ادامه اجرای این پروژه منع قانونی دارد باید اعلام شود تا از طریق مجلس حل شود و اگر موانع اجرایی دارد نیز باید در خود دولت حل شود. انتظار ما از پروژه مسکن مهر آن بود که این واحدها سریع‌تر به مردم تحویل داده شود و فکر نمی‌کنم این انتظار بعد از گذشت 2 سال از آغاز این پروژه، انتظار عجیبی باشد. در حوزه انتخابیه بنده یعنی سنقر و کلیایی این پروژه در حد فندا‌سیون انجا‌م شده است یعنی حدود 30درصد کار انجام شده است اما انتظار بر این بود که تاکنون شاهد پیشرفت 80درصد پروژه مسکن مهر باشیم.

به اعتقاد من، بیشترین مانع بر سر راه انجام این پروژه موانع اجرایی و از جانب دولت و متولیان اجرای پروژه و بنیاد مسکن است. انتظار ما از مسئولان رفع موانع است و باید به قول‌هایی که به مردم داده شده عمل شود. بسیاری از مردم در حوزه انتخابیه بنده خواهان آن هستند که پول خود را پس بگیرند چون هیچ پیشرفتی در کار نمی‌بینند.

این مسئله یک نوع حس بی‌اعتمادی در مردم ایجاد می‌کند. این مشکلات باید حل شود تا به وعده‌ای که به مردم داده شده عمل شود. البته در استان کرمانشاه شهرهای بزرگتر نظیر خود کرمانشاه نیز وضعیت بهتری از شهرستان‌های دیگر ندارند و این تأخیر در اجرای پروژه فکر نمی‌کنم مربوط به کوچک یا بزرگ بودن شهرها باشد، چون در شهرهای بزرگتر هم ما این مشکل را داریم.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet